Powrót gigantów rocka lat 70
Założyli ją przyjaciele: Ronnie Van Zant, Allen Collins oraz Gary Rossington, którzy uczęszczali do tej samej szkoły średniej w Jacksonville. Kilka miesięcy później, gdy do składu dołączyli jeszcze Leon Wilkeson oraz Billy Powell, zespół przyjął nazwę Lynyrd Skynyrd.
To ironiczny przydomek nauczyciela WF, który znany był z karania uczniów za noszenie długich włosów. Pierwsze lata istnienia grupy nie przyniosły wielkich sukcesów. Prawdziwa eksplozja popularności przyszła wraz z drugą płytą - "Second Helping" w 1974 roku.
Tam właśnie znalazł się najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy hit Lynyrd Skynyrd, czyli "Sweet Home Alabama", a album osiągnął status multiplatyny. Zespół powrócił rok później z kolejną płytą "Nuthin' Fancy", która dotarła po raz pierwszy w historii grupy do pierwszej dziesiątki listy sprzedaży albumów.
"Gimme Back My Bullets", czyli płyta z 1976 roku nie powtórzyła już sukcesu poprzedniczek. Trasa koncertowa, która promowała album przyniosła nowe wydawnictwo "One More Road", czyli rejestrację jednego z występów Lynyrd Skynyrd. Szósty album "Street Survivors" ujrzał światło dzienne 17 października 1977 roku.
Trzy dni później rozbił się prywatny samolot, który przewoził zespół na kolejny występ trasy koncertowej. Zginęli Ronnie Van Zant, Steve Gaines oraz jego siostra, która pomagała zespołowi jako wokalistka. Reszta zespołu odniosła jedynie obrażenia.
Po katastrofie zespół zakończył działalność, wydając jeszcze kolekcje nagrań z początku kariery "Skynyrd's First and… Last". Byli muzycy grupy nie przestali jednak występować.
W 1987 roku reaktywowali Lynyrd Skynyrd z nowym wokalistą Johnnym Van Zantem oraz gitarzystą Randallem Hallem. Nigdy nie powtórzyli sukcesów z lat 70 , ale byli i są zapisani wielkimi literami w historii rock n rolla.
21 sierpnia 2012 roku ujrzy światło dzienne kolejna płyta LS "Last of A Dyin Breed" i właśnie tytułowe nagranie będzie piosenka tygodnia w Radiu Wrocław.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.