Leo Festiwal
Z każdą edycją festiwalu coraz silniejsze są nasze związki z Wrocławiem i coraz chętniej czerpiemy z jego dziedzictwa, m.in. organizując koncerty w historycznych wnętrzach.
Mówimy o „dźwięku” słów, „rytmie” wersetów, wyrażając w ten sposób ścisłe połączenie poezji z muzyką – w Mediatece zespoły kameralne Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum zagrają muzykę do wierszy Wisławy Szymborskiej czytanych przez Grażynę Wolszczak.
Orkiestra da również koncert w przepięknie odnowionym wnętrzu wrocławskiej synagogi. Pierwszą jego część stanowić będą Metamorfozy Richarda Straussa, utwór ukazujący ponury i straszny świat zniszczeń wojennych. Druga będzie protestem przeciw śmierci i rozpadowi – usłyszymy Shalom austriackiego kompozytora Wernera Pirchnera oraz Divertimento Béli Bartóka z całą jego żywiołową witalnością.
Od momentu powstania Leo Festiwalu istotnym jego elementem była współpraca z dziećmi i koncerty dla nich przeznaczone. W tym roku przedstawimy czarujące i znane opowieści: Piotrusia i wilka Sergiusza Prokofiewa oraz Historię Babara, małego słonia Francisa Poulenca, których narratorem będzie Radosław Pazura. Program zakończy Suita dla niegrzecznych dzieci Andrzeja Borzyma w wykonaniu chórów – Chóru „Con Brio” Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej – prowadzonych przez Małgorzatę Podzielny, przy akompaniamencie Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum.
Na koniec zapraszamy do wzięcia udziału w programie „Taniec”, podczas którego niewielki zespół przedstawi przy akompaniamencie instrumentalistów skróconą historię tej sztuki – od tańców staropolskich, poprzez wiedeńskie i południowoamerykańskie, aż po współczesny breakdance! Do par prezentujących sztukę tańca będą mogli dołączyć chętni uczestnicy programu.
Dołączcie do nas!
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.