DRJ na festiwalu Targira
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji trwa festiwal sztuki i rzemiosła TARGIRA. Swoje stoiska wystawiło blisko 60 wystawców z całej Polski.
Zainteresowanie gości budzi kolekcja znanego na całym świecie artysty-szklarza Stanisława Borowskiego, który tworzy swoje arcydzieła w Tomaszowie Bolesławieckim. Z pasją o swoich działach opowiada twórca niezwykłych zegarów Franciszek Wiegand, który zdobył złoty medal Targiry.
Znawcy mówią o nim zegarmistrz, swoje konstrukcje sam projektuje i wykonuje (//www.youtube.com/watch?v=nNMnjjcFmKg). Odwiedzający mogą podziwiać także szlachetne kamienie, naszyjniki lub torebki wykonane z filcu czy jedwabne kreacje.
Ciekawostką na festiwalu są pędzle do... golenia, ich uchwyty wykonane zostały ze szlachetnego drewna, sprowadzanego z najdalszych zakątków świata. Organizatorzy Targiry starannie dobierają wystawców, tak aby poziom festiwalu był jak najwyższy i to widać na festiwalu.
Imprezie towarzyszą pokazy mody, warsztaty pozłotnicze dla młodzieży i popisy komandosów. Przed hala sportową, gdzie odbywa się Targira można kupić ekologiczne produkty.
Na jednym ze stoisk można znaleźć syrop na przeziębienie z dzikiego bzu i musztardę z gruszki. Właściciel stoiska przekonuje, że sok z czeremchy pomoże na stawy i na depresję.
A nastrój można sobie poprawić nalewką z rabarbaru czy pędów sosny. Niedziela to ostatni dzień tegorocznej edycji Targiry - uroczyste zamknięcie festiwalu jest planowane na godzinę 17:30.
Radio Wrocław Świebodzice odwiedziło w sobotę!
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.