Radiofonia wchodzi w XXI wiek
Radio Wrocław organizuje dwudniową, międzynarodowa konferencję, której tematem będą czekające nas w Polsce zmiany. Technologię Digital Audio Broadcasting w skrócie DAB opracowali na początku lat 80-tych Niemcy.
Dziś na całym świecie korzysta z niej ponad tysiąc stacji radiowych. W Polsce pierwszą, która ją wykorzystała było Radio Wrocław.
Nasza stacja od początku wyznaczała zmiany w eterze. To we Wrocławiu eksperymentowano ze stereofonią, to także przy Karkonoskiej powstały pierwsze nadajniki kwadrofoniczne - dla odbiorcy znaczące tyle co dzisiejsze kino domowe.
Teraz chcemy wyznaczyć kierunek rozwoju radia cyfrowego. DAB podnosi jakość nadawania i zwiększa atrakcyjność radia, które może równocześnie ze ścieżką dźwiękowa przekazywać tekst i obrazy.
W hotelu "Diament" we Wrocławiu przez dwa dni kilkudziesięciu specjalistów z całego świata będzie się zastanawiać nad wdrożeniem tej technologii.
Przez cały dzień na naszej antenie zapraszamy na relacje na żywo, prosto z konferencji.
Posłuchaj.
Część 1:
Część 2, Rozmowa z Mirosławem Ostrowskim, dyrektorem technicznym Radia Wrocław:
Część 3, Rozmowa z Witoldem Grabosiem, przewodniczącym KRRiT:
Część 4, Czy w Polsce może funkcjonować Radio Cyfrowe? Paweł Mathia, Główny Inżynier Polskiego Radia SA:
Część 5, w której rozmawiamy z Andrzejem Mielimonką, Prezesem Spółki Multimedia (RMF Maxx) i Michałem Niepielskim, dyrektorem technicznym grupy RMF FM:
Część 6, Redaktor naczelny Radia Opole, Piotr Moc:
Zobacz również:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.