DRJ w Szklarskiej Porębie
Znakomicie radzili sobie także ze stromymi podbiegami oraz morderczym dystansem.
Ponad trzystu śmiałków stanęło na starcie trzeciej edycji Maratonu Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy ekstremalnej wersji najdłuższego biegu olimpijskiego mieli do pokonania ponad 42-kilometrowy odcinek: Szrenica - Śnieżka - Szrenica. To jeden z nielicznych biegów, którego trasa w całości przebiega na wysokości ponad 1000 metrów n.p.m.
Honorowym starterem biegu był halowy mistrz Europy w biegu na 200 metrów Marcin Urbaś. Były czołowy polski lekkoatleta bieżnię zamienił ostatnio na studio telewizyjne i zajmuje się produkcją edukacyjnego programu dla biegaczy.
Uczestnicy Maratonu na pokonanie górskiej trasy mieli maksymalnie 7 godzin. Niespełna połowę tego czasu potrzebował, by dotrzeć do mety jego zwycięzca Marek Swoboda. Jego rezultat: 3 godziny, 28 minut i 19 sekund - to nowy rekord trasy. Poprzedni został poprawiony aż o 14 minut. 47-letni (!) wałbrzyszanin swoją świetną postawą zawstydził wielu młodszych biegaczy. Udowodnił także, że w tego typu biegach liczy się przede wszystkim doświadczenie. Zwycięzca 3. Maratonu Karkonoskiego przyznał, że bieganie po górach ma we krwi:
- Mieszkam i na co dzień biegam w Wałbrzychu, a tam przecież trudno jest znaleźć płaski odcinek drogi - powiedział Marek Swoboda, który startuje także w ultramaratonach górskich, czyli biegach na dystansie 100 km.
Kolejne miejsca w Maratonie Karkonoskim zajęli Piotr Hercog i Jan Michałowski. Najszybszą kobietą była Danuta Piskorowska z Wrocławia. Ci, których przestraszyła wizja kilkugodzinnego biegania po górach, mogli znaleźć liczne atrakcje u podnóża Szrenicy.
Sobota była kolejnym dniem Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej. To impreza od wielu lat mająca swoich oddanych fanów. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia Wolnej Grupy Bukowina.
Na ulicach można było zobaczyć i usłyszeć Choppery, Przeróbki, Zabytki, Ruski, Trajki i Wydumki czyli motory wszelkiej maści, które wraz ze swoimi właścicielami przybyły do Szklarskiej Poręby na tradycyjny Zlot Motocykli.
Atrakcji nie zabraknie także w kolejnych dniach. Do końca wakacji w centrum Szklarskiej Poręby w ramach projektu MOKSIALOWISKO 2011 odbywać się będą letnie warsztaty twórcze. Przez cały sierpień można się także wybrać na wędrówkę lubianym i nagradzanym Magicznym Szlakiem Ducha Gór.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.