Operowy wehikuł czasu w Pstrążnej
Tak zaczyna się fabuła XIX-wiecznej opery-satyry na ówczesną polską klasę wyższą autorstwa Stanisława Moniuszki. „Hrabinę” w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej będzie można zobaczyć w piątek 22 lipca w pstrążańskim skansenie.
Na scenie Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego o godz. 20.30 rozpocznie się niezwykłe widowisko.
Przygotowuje je Polska Opera Kameralna kierowana przez wybitnego śpiewaka operowego Kazimierza Kowalskiego – znanego m.in. z audycji na antenie I Programu Polskiego Radia. Na prawie półtorej godziny najwyżej położona plenerowa scena operowa oraz publiczność przeniosą się do XIX wieku, obserwując problemy i troski, trapiące ówczesna warstwy wyższe.
Wystawiana „Hrabina” została napisana przez Stanisława Moniuszkę w 1859 roku i jeszcze w tym samym czasie została wystawiania na warszawskiej scenie. O sile jej zauroczenia przez ówczesnych widzów zdecydował m.in. element patriotyczny.
Muzyczna podróż w czasie rozpocznie się w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju–Pstrążnej o godz. 20.30. Wejściówki – w cenie 2 zł do nabycia przed wydarzeniem. O godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30 będzie można bezpłatnie dojechać na miejsce widowiska autokarem spod sanatorium „Polonia” w Kudowie-Zdroju.
Dzień później, w sobotę 23 lipca, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na koncert operowo-operetkowy w Trzebieszowicach k. Lądka-Zdroju. W sobotę 23 lipca na plenerowej scenie usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Lesława Sałackiego z towarzyszeniem szóstki solistów. Wejściówka – 2 zł. Więcej informacji o wydarzeniach na www.okis.pl.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.