Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z organizacji wycieczek szkolnych. Mają być ciekawe i bezpieczne

Joanna Jaros, DP | Utworzono: 2025-03-13 12:59 | Zmodyfikowano: 2025-03-13 13:01
Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z organizacji wycieczek szkolnych. Mają być ciekawe i bezpieczne - Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z zakresu organizacji wycieczek szkolnych. Fot. Joanna Jaros
Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z zakresu organizacji wycieczek szkolnych. Fot. Joanna Jaros
Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z organizacji wycieczek szkolnych. Mają być ciekawe i bezpieczne - 0
Dolnośląscy nauczyciele szkolili się z organizacji wycieczek szkolnych. Mają być ciekawe i bezpieczne - 1

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował dużą konferencję dla dyrektorów szkół na temat wycieczek szkolnych. Chodziło nam o wyjaśnienie kwestii prawnych i spraw dotyczących zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa, mówiła Katarzyna Pawlak-Weiss, dyrektorka ośrodka:

- Tak, aby nauczyciel i dyrektor świadomie zorganizował wypoczynek, który będzie bezpieczny, ale też atrakcyjny i żeby nie bał się podejmować tego typu wyzwań i działań na rzecz naszej młodzieży. Widać potrzebę poznania tych wszystkich aspektów, aby dyrektor mógł bezpiecznie podejmować takie decyzje, że jednak z młodzieżą można pojechać.

Wybieramy Radiowy Ogródek Działkowy. Zgłoś się do nas!

Organizacja wycieczek nie jest łatwa

Połączenie bezpieczeństwa z interesującymi aktywnościami jest trudne. Zwłaszcza, gdy jedzie się z maluchami, mówiła Marzena Aniołek, dyrektor Gminnego Przedszkola nr 1 w Trzebnicy:

- Normalnie organizujemy wycieczki w dwóch grupach. Tak, żeby logistycznie się to dało lepiej zorganizować. Jest to zawsze wyjazd jednego autokaru i powrót do placówki po kilku godzinach. Trzeba wszystkie zgody od rodziców zebrać, na udzielanie pomocy przedmedycznej.

Podczas konferencji prezentowane były także regionalne atrakcje, które miały zachęcić do organizowania wycieczek właśnie na Dolnym Śląsku.

Ważne: Awaria systemu ITS w całym Wrocławiu. Tramwaje i autobusy nie mają priorytetu na skrzyżowaniach


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.