Smog dusi Wrocław. Jesteśmy w pierwszej dwudziestce miast z najgorszą jakością powietrza
Wrocław często przoduje w rankingach złej jakości powietrza w Polsce oraz Europie. Zdarzają się również sytuacje, kiedy stolica Dolnego Śląska staje na podium w światowym zestawieniu. W środę, 5 lutego, Wrocław był na drugim miejscu rankingu złej jakości powietrza na całym świecie, gorsze powietrze było tylko w Ałmatach, w Kazachstanie.
Polecamy: Kostka czy asfalt? Jest porozumienie w sprawie nawierzchni na ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu
Jaka jest jakość powietrza we Wrocławiu?
Obecnie, według serwisów Aqicn.org oraz IQair.cm, które badają jakość powietrza, według stanu na godzinę 10:00, Wrocław jest na dziesiątym miejscu zestawienia. W stolicy naszego regionu, czujniki jakości powietrza zamontowane w różnych częściach miasta, zanotowały wysokie wyniki m.in na ulicy Białowieskiej, na której poziom pyłów PM 2,5 wynosi 171. Podobnie jest na alei Wiśniowej czy ulicy Miłostockiego. Równie złe wyniki, powyżej 150 widzimy na Pilczyckiej, Daliowej czy Akacjowej. Umiarkowana jakość powietrza, na poziomie od 30 do około 80, odnotowana jest m.in na Marszowickiej, Królewskiej, Iwaszkiewicza oraz Makuszyńskiego. Średni poziom pyłów PM 2,5 w stolicy Dolnego Śląska to 123.
Gorsza jakość powietrza od tej zanotowanej we Wrocławiu jest m.in w Kairze, Dehli, Bagdadzie czy Hanoi. Na siódmym miejscu zestawienia jest również Kraków, w którym średni poziom pyłów PM 2,5 wynosi 172.
Sprawdź również: Pierwszy duży remont Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu. Jego koszt to prawie 16 mln zł
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.