Dodatkowe dwa tysiące pakietów na wrocławski półmaraton. Sprawdź, kiedy ruszy sprzedaż
12 tysięcy pakietów startowych na 11. PKO Nocny Wrocław Półmaraton rozeszło się w rekordowym tempie 30 godzin. To najszybsza sprzedaż w historii polskich maratonów i półmaratonów, co potwierdza ogromną popularność tego wydarzenia. W odpowiedzi na liczne pytania biegaczy organizatorzy uruchomią dodatkową pulę 2 tysięcy pakietów. Półmaraton odbędzie się 14 czerwca 2025 roku.
Zobacz też: Ruszyła odbudowa tamy w Stroniu Śląskim! Ma ochronić mieszkańców przed roztopami
Kiedy i jak kupić pakiet startowy?
Nowe pakiety będą dostępne w środę, 5 lutego, od godziny 18:00. W sylwestrową noc, gdy - zgodnie z tradycją - rozpoczęła się sprzedaż pakietów na 11. edycję wydarzenia, dwa tysiące miejsc zostało sprzedanych w niespełna pół godziny. Patrząc na dotychczasowe zainteresowanie, prawdopodobnie teraz znikną w równie ekspresowym tempie.
Aby się zarejestrować, wystarczy odwiedzić witrynę mcs.wroc.pl/polmaraton i kliknąć w przycisk „zapisy”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony. Jedynie opłacenie swojego pakietu startowego gwarantuje możliwość udziału, a o pierwszeństwie decyduje kolejność wpłat.
Polecamy: Park Szczytnicki powiększy się o blisko 10 hektarów! Kiedy nastąpi koniec prac?
Rekordowa sprzedaż da rekordową frekwencję?
Rekordowa sprzedaż to także duża szansa na rekordową frekwencję. Do tej pory najliczniejsza była 6. edycja wrocławskiego półmaratonu w 2018 roku, kiedy wystartowało 10 832 osób. Czy i w tym aspekcie padnie rekord?
- Jesteśmy świadomi ogromnych oczekiwań, ale także dużego zaufania ze strony biegaczy, którzy bardzo dobrze ocenili ubiegłoroczny jubileusz. Doskonale widać to po rekordowym tempie sprzedaży pakietów startowych. To dla nas szczególne wyróżnienie, ale także zobowiązanie i odpowiedzialność. Pracujemy nad tym, żeby nową dekadę w historii naszej imprezy otworzyć przynajmniej tak hucznie, jak zamknęliśmy poprzednią - mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS Wrocław i 11. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, cytowany w informacji prasowej.
Organizatorzy zapewniają, że trasa jest gotowa na przyjęcie tak dużej liczby biegaczy. Ma być na niej więcej przestrzeni dzięki usprawnieniu procedury startowej czy poszerzeniu trasy w kilku newralgicznych miejscach. Ponadto ciemniejsze fragmenty trasy mają być lepiej oświetlone.
Sprawdź: "Na tych przystankach ktoś w końcu zginie". Kontrowersje wokół przebudowy przystanku na Świdnickiej
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.