Metamorfoza Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Kłodzku. Zobacz, jak teraz wygląda

Jarosław Wrona, DP | Utworzono: 2025-01-23 19:57 | Zmodyfikowano: 2025-01-23 19:58
Metamorfoza Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Kłodzku. Zobacz, jak teraz wygląda - Metamorfoza Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Kłodzku. Fot. Jarosław Wrona
Metamorfoza Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Kłodzku. Fot. Jarosław Wrona

Powiatowe Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne w Kłodzku zyskało nowe gabinety dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami, salę do terapii sensorycznej, logopedycznej i specjalistyczne pomoce dydaktyczne. Odświeżone zostały też dotychczasowe gabinety.

Przeczytaj: Liceum w Jeleniej Górze rezygnuje z ocen cząstkowych. Jak wpływa to na wyniki uczniów?

Nowe gabinety to nowe możliwości

Jak powiedziała Radiu Wrocław Magdalena Zaremba, dyrektor placówki, po modernizacji poszerzył się zakres diagnozowania:

– Doposażyliśmy gabinety w różnego rodzaju narzędzia do diagnozy, do terapii pedagogicznej, psychologicznej, ale też mamy dużo narzędzi diagnostycznych, testów. Są to testy standaryzowane, które umożliwiają postawienie diagnozy.

Jak podkreśliła Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, starosta powiatu kłodzkiego, coraz więcej osób potrzebuje psychologicznego wsparcia:

– Mamy filie w Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie. Widać, znak czasu jest taki, że te potrzeby diagnozowania dzieci są absolutnie wzrastające z roku na rok. Dzieci mają różne zaburzenia, które jesteśmy w stanie zdiagnozować i oczywiście odpowiednio prowadzić dzieci, żeby dobrze funkcjonowały w społeczeństwie.

Polecamy: Dalszy ciąg sprawy sprzedaży ratusza w Sobótce. Wniosek o konsultacje społeczne został odrzucony

Pomagają nie tylko dzieciom

Jak mówi dyrektor Magdalena Zaremba, od tego roku w placówce diagnozowane są też dzieci pod kątem spektrum autyzmu:

– Ta diagnoza jest wielospecjalistyczna, bardzo kosztowna. My to wykonujemy za darmo, szkolenia przeszło kilkanaście osób w naszej placówce.

Placówka bezpłatnie pomaga nie tylko dzieciom:

– Z poradni może skorzystać dziecko, które jest uczniem szkoły, przedszkola, żłobka, również i rodzice. Jest psychoterapia rodzinna, gdzie dzieci przychodzą z rodzicami. Nie możemy zapomnieć tutaj o nauczycielach, o pedagogach, o psychologach szkolnych - mówi Zaremba.

Kłodzkie starostwo na remont i adaptację nowych pomieszczeń przeznaczyło 350 tysięcy złotych z powiatowego budżetu. Teraz już planuje kolejne remonty. Trzeba między innymi wykonać nową elewację.

Sprawdź też: Chcą wcześniej wykrywać raka jelita grubego. Ważny projekt na Uniwersytecie Medycznym


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.