Są dwa warianty tramwaju na Klecinę. Co o potencjalnych trasach sądzą mieszkańcy?

Joanna Jaros, PL | Utworzono: 2025-01-17 22:27 | Zmodyfikowano: 2025-01-17 22:31
Są dwa warianty tramwaju na Klecinę. Co o potencjalnych trasach sądzą mieszkańcy? - Jak będzie wyglądała trasa tramwaju na Klecinę? Fot: Radio Wrocław
Jak będzie wyglądała trasa tramwaju na Klecinę? Fot: Radio Wrocław

Bliżej budowy tramwaju na wrocławskie osiedle Klecina. Dzisiaj otwarto oferty na zaprojektowanie przebiegu trasy. Są dwa potencjalne warianty przedłużenia torowiska. Pierwszy zakłada poprowadzenie go przez ulice Krzycką i Skarbowców, wyjaśnia Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji:

- W dokumentach historycznych, miejskich jest przewidziane pod niego miejsce, a dróg wynika z inicjatywy społecznej, możliwość ominięcia osiedla i skierowanie tramwaju nad rzekę Ślęzę.

Pętla przedłużonej trasy będzie ulokowana przy ulicy Kupieckiej. Mieszkańcy uważają, że przedłużenie linii jest potrzebne, ale mają pewne obawy:

- Tylko żeby to nie było kosztem właśnie, że weźmie się kawałek zieleni, tutaj jest no jednak wąsko.
- To czekanie tam czasami kilka minut na przyjazd tego tramwaju z tamtej strony to nie ma chyba sensu. 

Polecamy: Dzień wypadków na AOW oraz A4. Uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów. Kierowcy stali w ogromnych korkach [RAPORT]

Ponad 10 tysięcy pasażerów w zasięgu nowej trasy

Dobrą wiadomością jest to, że dwie z nich mieszczą się w przewidzianym na to zadanie budżecie, mówi Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji:

- Będzie to około 2 kilometrów nowego, podwójnego toru. W zasięgu tej linii tramwajowej znajdzie się potencjalnych ponad 10 tysięcy nowych pasażerów dla komunikacji zbiorowej. 

Projektant będzie miał trudne zadanie, bowiem będzie musiał wybrać jeden z dwóch wariantów przebiegu trasy. Pierwszy zakłada poprowadzenie torów przez osiedla, drugi wzdłuż bulwaru nad Ślęzą. Mieszkańcy z kolei zainteresowani są przebudową przystanków przy ulicy Przyjaźni:

Ja zgłaszałem na jakimś portalu, że ten przystanek jest tak źle tak źle skonstruowany i poprzedni tam samo - ludzie, dzieci wybiegają pod same samochody, także może w końcu ktoś się za to weźmie. A którędy pójdzie, jest mi obojętne. 


Projektowanie potrwa 2 lata, co oznacza, że budowa ruszy najwcześniej w 2027 roku.

Sprawdź również: Turecka armia wybudowała w Krosnowicach tymczasowy most. Kiedy zostanie oddany do użytku?

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.