Niekończące się wystrzały. Fajerwerki poza Sylwestrem zagrożeniem dla zwierząt
Nie tylko domowe zwierzęta cierpią. Ptaki rozbijają się o ściany i szyby, dzikie zwierzęta w panice wpadają pod koła samochodów, a te, które zapadły w zimową hibernację, często budzą się przedwcześnie, co kończy się ich śmiercią. Także nasze zwierzęta cierpią z tego powodu, mówi Katarzyna Szakowska z wrocławskiej Ekostraży:
- Także nasze jeże wybudziły się z zimowej hibernacji. Srebrne lisy bardzo wokalizowały a rude całkowicie zamierały i przerażone pozostawały w bezruchu.
Zwierzęta znajdujące się pod opieką otrzymały pomoc, niestety nie możemy pomóc tym przerażonym w parkach, czy lasach, dodaje Szakowska:
- Nie jesteśmy też w stanie policzyć ofiar na wolności, ale dostajemy zgłoszenia o wybudzonych jeżach, i o innych dzikich zwierzętach, które zostały poszkodowane z powodu wybuchów, głównie w wyniku ogromnego stresu.
Jeżeli widzimy ranne zwierzęta, lub wybudzone ze snu jeże, należy natychmiast powiadomić stowarzyszenie, które na naszym terenie pomaga czworonogom.
Przeczytaj także: Pingwiny przylądkowe mogą zniknąć z naturalnego środowiska za 10 lat. Wrocławskie Zoo pomoże im przetrwać
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.