Nie zapłaciłeś za parkowanie lub przekroczyłeś czas? Od stycznia to może drożej kosztować
Blisko 250 złotych za brak opłacenia postoju
O powiązanie wysokości minimalnego wynagrodzenia z wysokością dodatkowych opłat związanych z parkowaniem zdecydowali w 2022 roku radni Rady Miejskiej Wrocławia. A ponieważ od 1 stycznia płaca minimalna jest wyższa, to wzrosły też dodatkowe opłaty. Najniższa krajowa wzrosła o 366 złotch brutto. O ile wyższe są dodatkowe opłaty za parkowanie, mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:
- Opłata dodatkowa za brak opłaconego postoju w strefie płatnego parkowania wzrosła o 36,60 złotych. Jeśli chodzi o przekroczenie czasu postoju, to ta opłata została podniesiona o 21,96 złotych.
Za brak opłacenia postoju zapłacimy więc 233,30 złotych, jeśli opłacimy ją w ciągu 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia. Po tym terminie będzie to już 466,60 złotych. Z kolei kara za przekroczenie opłaconego czasu postoju wyniesie odpowiednio 139,98 i 279,96 złotych.
Przeczytaj też: Trzebnicka częściowo zamknięta, duże zmiany w komunikacji miejskiej. MPK remontuje torowiska
Różne opłaty za postój, te same dodatkowe koszty
We Wrocławiu obowiązują dwie śródmiejskie strefy płatnego parkowania: A (ścisłe centrum) i B (wokół centrum), a także strefa płatnego parkowania w dalszych od centrum rejonach miasta. Choć wysokość opłat za postój jest w nich różna, to dodatkowe koszty wynoszą tyle samo. A jak często muszą je wnosić wrocławianie?
- Czy kiedykolwiek była Pani zmuszona zapłacić opłatę dodatkową?
- No, nieraz.
- Nie, na szczęście nie.
- Nie, dlatego, że ja robię taki zapas. Nawet teraz też mam zapas. Chyba prawie godzinę, bo nie wiem nawet, jakie są kary, także z zapasem zawsze.
Opłata za niewykorzystany czas postoju nie podlega jednak zwrotowi.
Zobacz także: "Powinni świecić przykładem". Policja zastawiła wejście na stok? Mamy komentarz rzecznika prasowego
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.