Szkoła dla niedosłyszących we Wrocławiu poszukuje tłumaczy, którzy skomunikują nauczycieli i uczniów
Tłumacze Polskiego Języka Migowego (PJM) są poszukiwani do pracy w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu. To echa naszej publikacji dotyczącej tematu, że nowa kadra nauczycielska zatrudniona w placówce od nowego roku, nie posługuje się językiem migowym, przez co uczniowie nie rozumieją swoich pedagogów.
Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że nauczycielka napisała na tablicy do niesłyszącego ucznia: "nie muszę do Ciebie migać, nie mam takiego obowiązku". Publikacja artykułu wywołała lawinę komentarzy, a do sprawy odniósł się również dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego, Jerzy Komorowski, który zapewnił, że w szkole zatrudnieni zostaną tłumacze.
Jak zapewniał nas Grzegorz Ćwiertniewicz, dyrektor placówki, podczas realizowania wcześniejszego tematu, w szkole liczy się przede wszystkim dobro dziecka:
- Nie wszyscy rozumieją dobro dziecka, tak jak rozumiem je ja. Ja rozumiem to jako interes dziecka, czyli jakie korzyści będą miały dzieci z przebywania w tym ośrodku.
Teraz szkoła zwróciła się do naszej rozgłośni o pomoc w rozpropagowaniu informacji o poszukiwanych tłumacza języka migowego.
Tłumacze poszukiwani
Wymagania:
- Certyfikat tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM).
- Przygotowanie pedagogiczne nie jest wymagane – zajęcia prowadzone są przez nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje.
- Rola tłumacza polega na przekładaniu treści różnych lekcji z języka polskiego na polski język migowy, wspierając komunikację i proces edukacyjny uczniów niesłyszących i słabosłyszących.
Oferujemy:
- Pracę w pełnym wymiarze godzin - 40 godzin tygodniowo (istnieje możliwość obniżenia wymiaru).
- Elastyczność w wyborze formy zatrudnienia: umowa o pracę lub umowa zlecenie.
- Możliwość pracy w zespole profesjonalistów, w przyjaznej i wspierającej atmosferze.
- W przypadku umowy o pracę doliczana jest wysługa lat i premia.
Dyrektor szkoły Grzegorz Ćwiertniewicz wraz z zastępcą Ireneuszem Talagą byli gośćmi czwartkowego programu "Popołudnie zDolnego Śląska":
Czytaj także: Spór o bazę paliw na Swojczyckiej. Orlen chce rozbudowy, mieszkańcy i miasto są przeciwni
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.