Jelenia Góra: Radni KO zbojkotowali część obrad. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Maciej Ryłkiewicz, DP | Utworzono: 2024-12-11 17:41 | Zmodyfikowano: 2024-12-11 17:46
Jelenia Góra: Radni KO zbojkotowali część obrad. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej - Radni PiS-u zbojkotowali część obrad Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Fot. Maciej Ryłkiewicz
Radni PiS-u zbojkotowali część obrad Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Fot. Maciej Ryłkiewicz

Decyzja o zwolnieniu z podatku zależy od sytuacji podatnika

Jeleniogórscy radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Chcieli zwolnienia powodzian z płacenia podatków od nieruchomości. Władze miasta tłumaczą, że wnioski powodzian były już rozpatrywane pozytywnie. Uchwała jednak dawałaby pewność, mówi radny PiS, Ireneusz Łojek:

- Sam znam przykłady działalności jednoosobowej osób, które mieszkają w kamienicach czy w blokach, którzy trzymali swój sprzęt w piwnicach i często to był sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Agata Skowrońska, skarbnik Miasta Jelenia Góra, dodaje: - Wszystko zależy od sytuacji tego podatnika, bo jeżeli podatnik jest w naprawdę złej sytuacji pan prezydent może mu umorzyć w całości zaległości. Mamy w tej chwili jedenaście takich przypadków. Wszystkie zostały rozpatrzone, w tym tylko dwa przypadki były o umorzenie podatku osobie fizycznej. Natomiast pozostałe wnioski dotyczyły tylko odroczenia terminu płatności.

Posłuchaj również: Właściciele tych mieszkań zostali pominięci przy wypłatach świadczeń dla powodzian. Kto dostał pieniądze?

Uchwała PiS-u kosztowałaby miasto miliony

W trakcie sesji głos zajął Justyn Bilski, przewodniczący radnych KO:

- Wnioskodawcy nie przedstawili żadnych wyliczeń pokazujących, ile pieniędzy utraci miasto i jego mieszkańcy w czasie obowiązywania tej uchwały. Swoim projektem chcą zwolnić z podatku wielkie korporacje.

Ireneusz Łojek odpowiada: - Byliśmy otwarci na wprowadzenie takich zmian, które by nie wywracały do góry nogami naszej propozycji, jeżeli chodzi o ulżenie mieszkańcom, a z drugiej strony, żeby było to chociaż strawne finansowo.

Gdyby uchwała PiSu została przegłosowana, szacunkowa kwota braku wpływu do miejskiej kasy mogłaby wynieść ponad 20 milionów złotych. Uchwała o zwolnieniu z podatków ma wrócić na kolejnej sesji rady Miasta Jelenia Góra.

Przeczytaj także: Rekordowy budżet Kamiennej Góry. Pierwszy raz od dawna bez deficytu!


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.