Wrocławska Ekostraż wreszcie na swoim. Organizacja ma działkę i zniżkę na zakup, stojącego na niej budynku
Od 15 lat stowarzyszenie ratuje życie i zdrowie zwierząt w mieście. - Teraz możemy myśleć o stworzeniu azylu z prawdziwego zdarzenia - mówi Katarzyna Szakowska z Ekostraży:
- Dla nas teraz najważniejszą sprawą jest wyremontowanie azylu, wykonanie kanalizacji, naprawienie dachu, to są priorytetowe działania, do których przystąpimy na wiosnę. Na pewno łatwiej nam będzie pozyskać sponsorów i środki, na wyremontowanie własnego budynku niż cudzego.
-Działania Ekostraży od wielu lat przynoszą wymierne efekty społeczne. Z jednej strony jest to ratowanie zwierząt, z drugiej podnoszenie świadomości i edukacja mieszkańców. - Teraz mogą decydować o miejscu, w którym działają – mówi Magdalena Wdowiak-Urbańczyk, dyrektorka Departamentu Spraw Społecznych UMW:
- Mogą podejmować wszelkie działania, które są niezbędne ku temu, aby utrzymywać, dbać o zwierzęta, również o dzikie zwierzęta i pełną infrastrukturę, której potrzebują do bieżącej działalności.
Organizacja zapewnia całodobową pomoc zwierzętom. Członkowie stowarzyszenia to przede wszystkim wolontariusze, a wśród nich są m.in. osoby upoważnione do interwencji na rzecz zwierząt, technicy weterynarii, behawioryści, pedagodzy i prawnicy.
ZOBACZ TEŻ: Radio na czterech łapach! Zwiedzanie Radia Wrocław z czworonogami 1 grudnia
Ekostraż od 15 lat zapewnia całodobową pomoc zwierzętom we Wrocławiu i regionie. Członkowie organizacji podejmują interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami oraz udzielają pomocy zwierzętom dzikim i wolnobytującym, których wiek lub stan zdrowia uniemożliwia samodzielne przetrwanie na wolności. Prowadzą także program humanitarnej ochrony jeży, polegający na udzielaniu pomocy weterynaryjnej, opieki tym zwierzętom i przywracaniu ich naturze. - Dzięki działaniom takich organizacji, dzięki temu jak edukują mieszkańców, Wrocław jest wyjątkowym miejscem dla zwierząt na mapie kraju – mówi dr Robert Maślak, radny Wrocławia i przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju:
- Jesteśmy jako miasto, wśród tych, które radzą sobie jak najlepiej. Już kilka lat temu pojawiły się takie miejsca w parkach, gdzie nie zbiera się liści, nie zbiera się gałęzi. Gdzie jeże na przykład mogą znaleźć kryjówki.
Prawnicy Ekostraży bezpłatnie szkolą przedstawicieli służb takich jak policja, straż miejska, a także przedstawicieli gmin w zakresie ustawy o ochronie zwierząt i właściwego jej wykorzystywania w interwencjach ratujących zwierzęta.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.