Rok edukacji ekonomicznej. Jak uczyć dzieci zainteresowania ekonomią?

Beata Makowska, PL | Utworzono: 2024-11-21 14:43 | Zmodyfikowano: 2024-11-21 15:44
Rok edukacji ekonomicznej. Jak uczyć dzieci zainteresowania ekonomią?  - Fot: Radio Wrocław
Fot: Radio Wrocław

Senat Rzeczypospolitej Polski ogłosił rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Głównym celem obchodów było docenienia poczynionych na przestrzeni ostatnich 100 lat wysiłków tysięcy osób i instytucji zaangażowanych w popularyzowanie i przekazywanie ekonomii. We Wrocławiu zakończyła się właśnie konferencja podsumowująca to wydarzenie. Jej celem było zgromadzenie regionalnych liderów w zakresie edukacji ekonomicznej m.in. przedstawicieli instytucji publicznych, samorządowych, uczelni, ośrodków doskonalenia nauczycieli i mediów oraz dyskusja na temat wyzwań, przed jakimi stoi polskie społeczeństwo.

- Była to też okazja do przypomnienia znaczenia reform i inicjatyw gospodarczych Władysława Grabskiego oraz idei edukacji ekonomicznej zawartej w książce Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka” – powiedział Radiu Wrocław Jarosław Jezierski, regionalny dyrektor programów edukacji ekonomicznej, Warszawski Instytut Bankowości:

- Powstała na zlecenie ministra Władysława Grabskiego, który stwierdził, który stwierdził, że nowe społeczeństwo, które powstało po odzyskaniu niepodległości, musi edukować się ekonomicznie. Jest to książka ponadczasowa, dlatego, że zawarte w niej tezy i przesłanie, znajduje zastosowanie w obecnych czasach. 

Książka „Bankructwo małego Dżeka” Janusza Korczaka, została wpisana ponownie do grona lektur szkolnych.

- Podstawy ekonomii są potrzebne i przydatne dla każdego – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz przewodniczący komitetu honorowego obchodów roku edukacji ekonomicznej:

- Jako obywatele kraju, konsumenci, szefowie naszych przedsiębiorstw, jakim jest także nasze gospodarstwo domowe, jako właściciele firm i jako pracownicy, musimy znać podstawowe mechanizmy, żeby rozumieć to, co się wokół nas dzieje. 

Z tej okazji do grona lektór szkolnych ponownie wpisano książkę Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka” , która po odzyskaniu niepodległości została napisana na polecenie ministra Władysława Grabskiego, który uznał, że ekonomii trzeba uczyć od najmłodszych lat.

Przeczytaj o tym: Wrocław dwukrotnie podnosi opłatę za żłobek. Czy rodzice zapłacą więcej?


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.