MOPS w Wałbrzychu promuje ideę rodzin zastępczych. Do akcji włączył się Kongres Kobiet

Bartosz Szarafin, PL | Utworzono: 2024-11-12 07:38 | Zmodyfikowano: 2024-11-12 07:45
MOPS w Wałbrzychu promuje ideę rodzin zastępczych. Do akcji włączył się Kongres Kobiet - Fot: Bartosz Szarafin
Fot: Bartosz Szarafin
MOPS w Wałbrzychu promuje ideę rodzin zastępczych. Do akcji włączył się Kongres Kobiet - 0
MOPS w Wałbrzychu promuje ideę rodzin zastępczych. Do akcji włączył się Kongres Kobiet - 1
MOPS w Wałbrzychu promuje ideę rodzin zastępczych. Do akcji włączył się Kongres Kobiet - 2

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zyskał kolejnego partnera. Dolnośląski Kongres Kobiet przyłączył się do akcji promującej pieczę zastępczą. Jego przedstawicielki odebrały tym samym laleczkę "Anię", która jest symbolem czekającej je ważnej misji. Rodziny zastępcze zasługują na szacunek - mówi Ewa Baryga-Dymarska z Kongresu Kobiet.

- Będziemy z ogromną godnością i pieczołowitością rozpowszechniać ideę rodzin zastępczych. Działalność rodzin zastępczych powinna być podziwiana, szanowana, wychwalana. Są to ludzie bardzo wrażliwi, wspaniali. Rodziny zastępcze wpływają na następne pokolenia.

Na szansę na lepsze życie wciąż czeka wiele wałbrzyskich dzieci - przyznaje Magdalena Stefańska - dyrektor MOPS w Wałbrzychu.

- W Wałbrzychu nadal mamy 10 placówek opiekuńczo-wychowawczych. 140 dzieci, które potrzebują wsparcia. Tą ideę szerzymy w całej Polsce. Nam bardzo też zależy na tym, żeby oczywiście o tej idei edukować, umieć o tym mówić. Żeby dzieci miały bezpieczny, przyjazny dom.

Osoby obdarowane powinny zrobić wszystko, by znaleźć kogoś kto zechce stworzyć dom dla potrzebujących pomocy dzieci. Mogą też stworzyć taki dom same. Akcja licząca już ponad rok przynosi pierwsze efekty - mówi Agnieszka Niewada z MOPS w Wałbrzychu.

- Ideą jest szerzenie tematu rodzicielstwa. Motywowanie do rozmawiania o rodzicielstwie zastępczym. Mówimy o tym jaka jest skala dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo wychowawczych. Naszym, uważam, wielkim sukcesem jest to, dwie z osób obdarowanych laleczką zdecydowały się ukończyć szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze, a jedna przyjęła dzieci.

W Wałbrzychu funkcjonuje 10 placówek opiekuńczo-wychowawczych. Mieszka w nich 140 dzieci, które potrzebują kochającego domu. Aby pomóc zapewnić im lepszą przyszłość, pracownicy ośrodka zachęcają do kontaktu. W rozmowie opowiedzą o faktach i mitach - zapewnia Magdalena Stefańska - dyrektor MOPS w Wałbrzychu.

- Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą z nami porozmawiać: "czym jest rodzicielstwo zastępcze?", my chętnie wytłumaczymy. "Czym ono się różni od adopcji?", bo to najczęstsze zadawane pytania. Więc zapraszamy wszystkich do kontaktu. Ania jest cudownym pomostem między nami.

Laleczka powstała w zaciszu warsztatu rękodzielniczego Moniki Górskiej.

Zobacz również: Wzgórze czaszek pod Jelenią Góra. Skąd się wzięło kontrowersyjne graffiti?


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.