Jesienny bieg z widokami. Za nami bieg na Stóg Izerski Świeradów Run

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-10-25 10:40 | Zmodyfikowano: 2024-10-25 10:40
Jesienny bieg z widokami. Za nami bieg na Stóg Izerski Świeradów Run - fot. mat. prasowe

W tym roku bieg wystartował z nowego miejsca, w samym centrum świeradowskiego uzdrowiska. Pobiegł też nieco zmienioną trasą, ale wiadomo przecież było czego się można po jego trasie spodziewać. Pogoda dopisała, choć na mecie czuć było już delikatny powiew zbliżających się chłodów.

Zwycięzcą tegorocznego biegu alpejskiego na Stóg Izerski został zawodnik z Czech - Jiří Čivrny (SK Nove Mesto nad Metuji). Pokonanie 10 km nieustannego podbiegu zajęło mu 43 minuty i 54 sekundy.

Drugi na mecie pojawił się Maciej Krajewski (Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko), a trzecie miejsce zajął Rafał Śliwiński z Proszowej.

Rywalizacja kobiet toczyła się pod dyktando Klaudii Petters (Xtra Bike Ibis Bolesławiec), która dzień wcześniej zaliczyła również świetny start w ostatniej, rozgrywanej w Świeradowie, edycji cyklu Bike Maraton 2024. Petters zmieściła się w pierwszej dziesiątce open i ze znakomitym czasem (51:12) zajęła pierwsze miejsce wśród pań.

Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło Anastazji Skórze z Żagania. Trzecie miejsce zajęła Edyta Szczęsna z Czechowic-Dziedzic.

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy i zawodniczki teamu Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko.