Psy ratownicze będą leczone za darmo!

Beata Makowska, PL | Utworzono: 2024-10-24 18:02 | Zmodyfikowano: 2024-10-24 18:13
Psy ratownicze będą leczone za darmo!  - Fot: Radosław Bugajski / Radio Wrocław
Fot: Radosław Bugajski / Radio Wrocław

Lekarze Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz kolejny objęli bezpłatną opieką psy ratownicze GOPR-u, WOPR-u i OSP oraz psy „na ratowniczej emeryturze”. Dodatkowo na leczenie od października mogą liczyć również psy, które przestały pracować, bo uległy wypadkowi lub kontuzji, a którymi opiekuje się Fundacją na Rzecz Psów Pracujących „Psi Ratownicy”.



Niezmiernie cieszy mnie, nie tylko jako rektora, ale również lekarza weterynarii, zaufanie, jakim darzą nas opiekunowie psów ratujących ludzkie życie – mówi prof. Krzysztof Kubiak, rektor UPWr.

Dla nas, jako lekarzy weterynarii, niesienie pomocy tym właśnie zwierzętom, jest wielkim zaszczytem, i będziemy naprawdę wykonywali te procedury medyczne z najwyższym zaangażowaniem. Każdego pacjenta otaczamy oczywiście pełną opieka. Nie ma pacjentów lepszych czy gorszych. My musimy przynieść im ulgę i wykonujemy ten zawód w najwyższych standardach”. 

Umowa przedłużona do 2026 roku

Współpraca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Grupami Poszukiwawczymi Ochotniczych Straży Pożarnych, w zakresie opieki nad psami ratowniczymi oraz psami „na ratowniczej emeryturze”, trwa od kilku lat. W tym tygodniu podpisano jej przedłużenie do września 2026 roku.

Jak powiedział rektor uczelni, profesor Krzysztof Kubiak, niesienie pomocy tym właśnie zwierzętom, jest wielkim zaszczytem. Magdalena Szewczyk-Dzido, przewodniczka psa ratownika z Wałbrzycha, ale także szefowa fundacji „Psi Ratownicy” podkresla, że taka opieka jest niezwykle cenna dla przewodników:

To jest petarda i to jest najmniejszy pies poszukiwawczy w Polce, 7 kilogramów psa ratownika. To są prywatne psy prywatnych przewodników. I my jesteśmy sami skazani na to, aby dbać o zdrowie tych psów. Robimy to wszystko. I szkolimy je, i jeździmy na akcje i leczymy je na swój koszt”.

Na bezpłatne leczenie od października mogą liczyć również psy, które przestały pracować, bo uległy wypadkowi lub kontuzji.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU: 

00:00
00:00


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.