W końcu przełamanie! Śląsk Wrocław wygrał pierwszy mecz w Ekstraklasie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-10-23 18:30 | Zmodyfikowano: 2024-10-23 18:41
W końcu przełamanie! Śląsk Wrocław wygrał pierwszy mecz w Ekstraklasie - fot. slaskwroclaw.pl

W 10 minucie blisko było samobójczej bramki. Po wstrzeleniu piłki w pole karne, Senger trafił w poprzeczkę.

W 16 minucie Śląsk objął prowadzenie. Żukowski wygrał walkę o pozycje z Gettingerem, zagrał z prawej strony pola karnego do środka, a tam Musiolik dopełnił formalności strzelając swojego drugiego gola w sezonie.

W 40 minucie okazję do wyrównania miał Krykun, który po składnej akcji znalazł się sam na sam z Leszczyńskim. Górą okazał się bramkarz Śląska.

Sekundy później po złej interwencji Mądrzyka, Samiec-Talar spróbował uderzenia z dystansu na pustą bramkę, ale przestrzelił.

W 44 minucie Schwarz zagrał prostopadle do Musiolika i ten po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Sytuacja była długo analizowana przez VAR, bo wydawało się, że obrońca Śląska był na spalony, ale sędzia ostatecznie uznał gola.

W 52 minucie Stal była bliska bramki kontaktowej, ale po wrzutce z rzutu rożnego nieporadność gości w 100% sytuacji i dobra interwencja Leszczyńskiego sprawiła, że kibice we Wrocławiu odetchnęli z ulgą.

W 69 minucie piłkarze z Mielca w końcu dopięli swego. Po zagraniu z lewej strony pola karnego od Gettingera, gola strzelił Wolsztyński. To był kolejny w tym meczu gol na centymetry. Po długiej analizie VAR uznano, że nie było spalonego i zrobiło się 2:1.

W ostatniej akcji meczu Śląsk mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale mocne uderzenie Jaspera sprzed pola karnego Mądrzyk odbił piłkę na słupek.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1

Bramki: 1:0 Sebastian Musiolik (16), 2:0 Sebastian Musiolik (44), 2:1 Łukasz Wolsztyński (69).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Tommaso Guercio, Sylvester Jasper, Mateusz Bartolewski. FKS Stal Mielec: Mateusz Matras.

Sędzia: Karol Arys (Szczecin). Widzów: 13 825.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Simeon Petrow, Aleksander Paluszek, Aleks Petkow - Mateusz Żukowski, Peter Pokorny, Tudor Baluta (46. Marcin Cebula, 89. Łukasz Gerstenstein)), Tommaso Guercio (62. Mateusz Bartolewski) – Piotr Samiec-Talar (62. Sylvester Jasper), Petr Schwarz - Sebastian Musiolik (72. Jakub Świerczok).

Stal Mielec: Jakub Mądrzyk - Mateusz Matras (79. Petros Bagalianis), Piotr Wlazło, Marvin Senger – Robert Dadok (46. Alvis Jaunzems), Maciej Domański, Dawid Tkacz (59. Karol Knap), Serhij Krykun (59. Ravve Assayag), Matthew Guillaumier, Krystian Getinger - Ilja Szkurin (59. Łukasz Wolsztyński).