Smutny jubileusz. 10 meczów bez zwycięstwa Śląska

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-20 12:15 | Zmodyfikowano: 2024-10-20 12:15
Smutny jubileusz. 10 meczów bez zwycięstwa Śląska - fot. slaskwroclaw.pl/FB

W kadrze pierwszego zespołu Śląska doszło ostatnio do kilku roszad. Decyzją trenera Jacka Magiery zesłani do rezerw zostali Jakub Jezierski oraz Junior Eyamba. Ich miejsce zajęli najbardziej wyróżniający się zawodnicy w zespole 3-ligowych rezerw, czyli Aleksander Wołczek oraz Yehor Szarabura. Obaj nie znaleźli się jednak  w kadrze zespołu na mecz z GKS-em, gdyż w sobotę rozegrali w barwach drugiej drużyny mecz przeciwko Carinie Gubin. Podobnie sytuacja miała się w przypadku Buraka Ince i Serafina Szoty. Kolejnym nieobecnym w składzie wicemistrzów Polski był dziś Marcin Cebula, który wciąż odczuwa skutki urazu odniesionego w domowym meczu z Cracovią. Do spotkania w Katowicach Śląsk przystąpił z nowym kapitanem. Opaskę od Bułgara Aleksa Petkova przejął Słowak Peter Pokorny.

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 0:0

GKS Katowice: Dawid Kudła - Alan Czerwiński, Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz, Marcin Wasielewski (78. Mateusz Marzec) - Adrian Błąd (89. Mateusz Mak), Mateusz Kowalczyk (78. Sebastian Milewski), Oskar Repka, Bartosz Nowak - Borja Galan (59. Adam Zrelak).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Aleks Petkow, Aleksander Paluszek, Simeon Petrow - Mateusz Żukowski, Peter Pokorny, Tudor Baluta, Tommaso Guercio - Piotr Samiec-Talar (77. Sylvester Jasper), Sebastian Musiolik (64. Jakub Świerczok), Petr Schwarz.

Żółte kartki - GKS Katowice: Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz. Śląsk Wrocław: Tommaso Guercio.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 6 750.

RELACJA:

1' Sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia daje sygnał do rozpoczęcia spotkania.

3' Pierwszy, mocno niecelny strzał oddają gospodarze. Próbował szczęścia Mateusz Kowalczyk.

9' Śląsk nieco dłużej pograł na połowie rywala. Efektem tylko kilka niedokładnych dośrodkowań.

20' Fura szczęścia Śląska. Najpierw tylko centymetry przesądziły, że po faulu Simeona Petrowa na Kowalczyku sędzia podyktował rzut wolny a nie karny dla GKS-u. Chwilę później po atomowym strzale Bartosza Nowaka z 16 metrów piłka wylądowała na poprzeczce bramki Rafała Leszczyńskiego.

25' Rośnie napór gospodarzy. Motorem napędowym akcji Gieksy jest głównie Kowalczyk.

31' Pierwszy celny strzał Śląska. Akcję rozpoczął Sebastian Musiolik, Piotr Samiec-Talar długim podaniem obsłużył Petra Schwarza, ale Czech nieczysto trafił piłkę przy uderzeniu z woleja i Dawid Kudła nie miał kłopotów z obroną.

38' Składna akcja zespołu z Katowic zakończona płaskim strzałem Lukasa Klemenza z 13 metrów. Leszczyński na posterunku.

43' Najlepsza szansa WKS-u na objęcie prowadzenia. Po wrzutce Schwarza i główce Simeona Petrova znakomitą paradą popisuje się jednak Kudła.

45' Borja Galan główkuje tuż nad bramką po wrzutce Nowaka.

45+1' Koniec pierwszej części meczu.

46' Początek 2. połowy. Oba zespoły bez zmian w składach.

47' Pierwsza szansa GKS-u. Leszczyński pewnie broni płaskie uderzenie Marcina Wasielewskiego.

51' Gorąco w polu karnym Śląska. Leszczyński z problemami broni uderzenie Adriana Błąda.

52' To mógł być gol sezonu! Po wrzutce Mateusza Żukowskiego efektownymi nożycami popisał się Schwarz. Piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców i trafiła w słupek.

55' Z animuszem drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Jacka Magiery. Suną kolejne ataki na bramkę gospodarzy.

65' Pierwsza zmiana w Śląsku. Jakub Świerczok zastępuje Sebastiana Musiolika. Chwilę po wejściu na boisko napastnik strzela z pola karnego, ale uderzenia blokuje obrońca rywali.

70' Coraz większa przewaga Śląska. Z licznych dośrodkowań gości niewiele jednak wynika.

71' Z niemal zerowego kąta uderza Świerczok. Kudła instynktownie paruje piłkę na rzut rożny.

76' Druga zmiana w ekipie gości. Sylvester Jasper zastępuje Samca-Talara.

77' Obudzili się gospodarze. Świetna okazję miał rezerwowy Adam Zrelak, ale świetnie na linii broni Leszczyński.

81' Kolejna próba Śląska. Schwarz mocno uderza z ostrego kąta, ale piłka szybuje tuż nad poprzeczką.

86' Groźnie było tym razem pod wrocławską bramką. Po kontrze GKS-u fatalnie jednak przestrzelił Nowak.

90+1' Aktywny w przodzie jest Świerczok. Tym razem napastnik Śląsk przegrał jednak pojedynek z Klemenzem.

90+3' Koniec spotkania. 0:0. Śląsk lepiej prezentował się w drugiej połowie, ale nie zdołał przerwać fatalnej passy i odnieść pierwszej wygranej w sezonie.