Szlagier w Hali Stulecia nie dla Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-10-19 21:34
Szlagier w Hali Stulecia nie dla Śląska - fot. Piotr Pietraszek

Pierwsza połowa była wyrównana, ale do szatni z minimalnym prowadzeniem schodzili gospodarze 43:42. W trzeciej i czwartej kwarcie dominowali już mistrzowie Polski.

Trefl czuł się w Hali Stulecia jak u siebie. Trafił lepiej z gry i więcej z linii rzutów wolnych. Przede wszystkim jednak sopocianie zdominowali grę na zbiórkach 46:26. Aż 20 z nich mieli na atakowanej tablicy! Nic dziwnego, że w punktach drugiej szansy przewaga obrońców tytułu wynosiła 13:4.

Dla Śląska najwięcej punktów - 11 - zdobył Błażej Kulikowski. Dla Trefla 17 zanotował Jakub Schenk.

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 72:87 (23:17, 20:25, 13:17, 16:28)

Punkty dla Śląska: Błażej Kulikowski 11, Daniel Gołębiowski 10, Isaiah Whitehead 10, Angel Nunez 10, Adrian Bogucki 9, Marcel Ponitka 9, Reggie Lynch 6, Jeremy Senglin 5, Ajdin Penava 2, Kenan Blackshear 0, Soprano Szelążek 0.

Punkty dla Trefla: Jakub Schenk 17, Jarosław Zyskowski 15, Aaron Best 13, Tarik Phillip 9, Andy Van Vliet 8, Geoffrey Groselle 8, Mikołaj Witliński 8, Marcus Weathers 7, Bartosz Jankowski 2, Robert McGowens 0.