Paweł Paterek dał wygraną głogowianom

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-18 21:50
Paweł Paterek dał wygraną głogowianom  - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Pierwsza połowa pokazała ofensywną moc obu drużyn. Początek należał do gości, którzy po trzech bramkach Pawła Paterka prowadzili 3:1, a po chwili 4:2. Jak się później okazało, było to najwyższe prowadzenie w pierwszej połowie którejś z drużyn, bo w następnych minutach wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Raz jedna drużyna prowadziła jednym trafieniem, raz druga. Chrobry miał szansę zakończyć pierwsze 30 minut z 1-bramkową przewagą, jednak już po syrenie końcowej, rzutu karnego nie wykorzystał skuteczny wcześniej Paterek. Obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 17:17.

Po przerwie lepiej zaczęli ostrowianie, którzy po 4 minutach gry prowadzili 20:18. Na większą przewagę Chrobry nie pozwolił. Ale kiedy głogowianie prowadzili w 44. minucie 23:25, to Ostrovia odpowiedziała szybko trzema trafieniami. W końcówce spotkania dało znać doświadczenie, które Chrobry zdobywa w trudnych meczach na europejskich parkietach.

Najważniejsze akcje meczu należały do bramkarza dolnośląskiej drużyny – Rafała Stachery. To jego interwencje dziesięć minut przed końcową syreną pozwoliły uzyskać gościom kolejny raz przewagę dwóch bramek. I kiedy głogowianie byli na autostradzie ku wygranej, znów zawiodła skuteczność. W 58 minucie był kolejny remis, po trafieniu Ksawerego Gajka. W ostatniej minucie kibice byli świadkami jeszcze jednej wymiany ciosów. Dla Chrobrego trafił Paterek, dla Ostrovii znów Gajek. Decydującą o wygranej bramkę, na 10 sekund przed końcem meczu, rzucił najskuteczniejszy w ekipie gości - Paweł Paterek.

Poczułem pewność siebie i poprosiłem "na siebie" ostatnią akcję, jak w jeden z dziesięciu. Udało się – skwitował bohater zwycięskiej drużyny. KGHM Chrobry wygrał w Ostrowie Wielkopolskim 31:30 i awansował na 3. miejsce w tabeli.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - KGHM Chrobry Głogów 30:31 (17:17)

Ostrovia: Krekora, Zimny – Rybarczyk 1, Adamski 8, Urbaniak 1, Kamyszek 4, Klopsteg 1, Łyżwa 2, Marciniak, Misiejuk 2, Tomczak, Wojciechowski, Smolikau 6, Szpera, Gajek 3, Reznicky 2;

KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 3, Strelnikov, Zieniewicz 4, Kosznik 1, Orpik 4, Jamioł 3, Dadej, Adamski 4, Matuszak 1, Styrcz 3, Mosiłek 2, Paterek 8, Hajnos, Skiba.