Pierwsza porażka w sezonie szczypiornistek KGHM MKS Zagłębia

Robert Radczak | Utworzono: 2024-10-17 07:45
Pierwsza porażka w sezonie szczypiornistek KGHM MKS Zagłębia - fot. zaglebie.lubin.pl

W szlagierowym meczu piłkarek ręcznych KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrało z MKSem Lublin 24:25.

Gospodynie, jak na mistrzynie Polski przystało, mecz z odwiecznym rywalem rozpoczęły od mocnego uderzenia i po 5 minutach prowadziły już 4:1. Potem zawodniczki Bożeny Karkut zmarnowały dwa rzuty karne, a szczypiornistki z Lublina poprawiły obronę i zaczęły odrabiać straty, a po chwili było już tylko 6:5 dla gospodyń.

Obie ekipy nie przebierały w środkach i grę co chwilę przerywały sędziowskie gwizdki. Grające w podwójnej przewadze Miedziowe w 17 min. prowadziły 8:5, ale ekipa Edyty Majdzińskiej nie tylko odrobiła straty, ale w 27 min., po golu Aleksandry Rosiak po raz pierwszy wyszła na prowadzenie 10:9. Zryw Zagłębia w końcówce pierwszej połowy pozwolił po raz kolejny odwrócić wynik i na przerwę zespół z Lubina schodził prowadząc 13:11.

Po wznowieniu gry wciąż trwała zacięta i wyrównana walka. Po kwadransie gry w drugiej połowie gospodynie prowadziły 20:16 i wtedy trenerka MKS-u poprosiła o czas. Wybite z uderzenia zawodniczki Zagłębia szybko roztrwoniły przewagę i w 57 min. mądrze rozgrywające akcje przyjezdne wyszył na prowadzenie 25:23, którego nie oddały już do końcowej syreny. Choć mistrzynie Polski miały dość czasu na doprowadzenie do remisu, to zdołały trafić tylko raz i przegrały prestiżowe starcie z MKS-em Lublin 24:25.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS Lublin 24:25 (13:11)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska 6, Promis , Pankowska , Cavo 2, Fernandes 2, Guirassy 1, Grzyb 1, Janas, Przywara 2, Górna 3, Drabik, Weber 1, Matieli 5.

MKS: Wdowiak, Mamic – Balsam 4, Szynkaruk , Fedeńczak 5, Planeta 2, M. Więckowska 1, Andruszak 2, Olek 1, Nieuwenweg 2, Tomczyk 2, Posavec 1, Rosiak 3, Matuszczyk 2, D. Więckowska, Pastuszka 1.