Rozpoczyna się 10 edycja Nocy Bibliotek
Ogólnopolska inicjatywa zawita do większości wrocławskich instytucji. Ta akcja nie tylko świadczy o tym, że biblioteki otwarte będą do późniejszych godzin - mówi Emilia Kubacka z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:
„Noc bibliotek pokazuje w niekonwencjonalny sposób czym są biblioteki. Oczywiście można przyjść i wypożyczyć książki, natomiast my jaki Biblioteka Miejska organizujemy w tym roku trzydzieści wydarzeń dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy będą chcieli nas odwiedzić. To wszystko też pokazuje, że biblioteki są otwarte dla wszystkich.”
W imprezie bierze udział kilkadziesiąt dolnośląskich filii. Mieszkańcy jednogłośnie podkreślają, że ten pomysł przyczynia się do rozwoju regionalnego czytelnictwa:
„– Myślę, że to bardzo fajny pomysł.
– Tylko można by to jednak troszeczkę bardziej rozpromować
– Czasami lubię czytać książki. Uważam, że dla ludzi, dla których to jest hobby i lubią takie rzeczy, to jest to bardzo fajna rzecz.
– Uważam, że to jest bardzo ciekawa forma promocji czytelnictwa. Jak najbardziej podoba mi się taki pomysł.
– Dużo było ofert dla dzieci, ale zauważyłam, że nawet dla dorosłych przygotowane zostały jakieś gry kryminalne i tego typu rzeczy, także bardzo to ciekawe"
Nasz reporter Dawid Detlaff rozmawiał także z prelegentami Nocy Bibliotek:
prof. Jan Miodek, polski językoznawca, gramatyk normatywny, związany z IFP Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Komitetem Językoznawstwa PAN:
dr. Anna Lubińska, autorka książki "Książka i biblioteka w wybranych pracach Umberta Eco:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.