Wrocław przerywa milczenie na temat osób niepełnosprawnych uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych
Przed południem rozpoczęło się na Stadionie Olimpijskim III Forum poświęcone właśnie temu tematowi.
A jak my osoby nieuzależnione możemy im pomóc mówi obecna na konferencji Justyna Rozbicka -Stanisławska Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Psychoterapii w Gdańsku
"Ja myślę przede wszystkim, że samo wsparcie i bycie przy tych osobach też znajomość punktów, miejsc gdzie można uzyskać pomoc. Często osoby które mają problem wstydzą się tego problemu, nie chcą o tym mówić ale my dostrzegając te problemy możemy pokierować ich do odpowiednich miejsc i specjalistów".
Według szacunków – nawet 100 tys. osób z niepełnosprawnościami, to ludzie walczący z uzależnieniem od alkoholu. W ciągu dwóch dni konferencji w tej sprawie głos zabiorą lekarze i psychoterapeuci z całej Polski.
Tym razem skupiono się na uzależnieniu od alkoholu i środków psychoaktywnych osób niepełnosprawnych. To wciąż temat tabu mówi Wiceprezydentka miasta Renata Granowska:
"Bardzo ważny dzień bo mam wrażenie ze dzisiaj po raz kolejny poruszamy problem o którym bardzo mało się mówi jest to temat tabu. A rzucę tu jedną duża liczbę 100 tysięcy osób z niepełnosprawnościami jest uzależnionych od alkoholu albo od innych substancji psychoaktywnych".
Forum ds. uzależnień odbywa się w przestrzeniach konferencyjnych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.
Zaplanowano wiele paneli dyskusyjnych , debat, wykładów i prelekcji.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.