Koszykarze Śląska z pierwszą wygraną w tym sezonie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-09 21:19 | Zmodyfikowano: 2024-10-09 22:30
Koszykarze Śląska z pierwszą wygraną w tym sezonie - fot. wks-slask.eu

Pierwsza kwarta przebiegła pod dyktando wrocławskiej drużyny, do składu której wrócił Marcel Ponitka. Swoją skuteczność znacznie poprawił Daniel Gołębiowski, bardzo dobre wejście z ławki zaliczył Reggie Lynch, dużo lepiej niż ostatnio wyglądał także Adrian Bogucki. Przede wszystkim jednak gra w ataku wyglądała bardzo płynnie, co zaowocowało 25 punktami przy 19 oczkach przeciwników.

W drugiej kwarcie zawodnicy Miodraga Rajkovicia odskoczyli nawet na 14 punktów, ale dzięki czterem celnym próbom zza łuku (trzykrotnie Łukasz Kolenda) Arka odrobiła połowę strat. Kolejne punkty dla WKS-u, w tym efektownym wsadem, dorzucił Bogucki, ale końcówka pierwszej połowy należała do gdynian. Pięć punktów z linii rzutów wolnych pozwoliło gospodarzom zmniejszyć straty po dwóch kwartach do stanu 41:45. Prym w obu drużynach wiedli Polacy – Gołębiowski (17 punktów) i Kolenda (16 oczek).

W trzeciej części gry znakomicie spisywał się Isaiah Whitehead (aż cztery celne trójki!), ale niestety najpierw WKS pozwolił Arce się dogonić, a następnie nie potrafił ponownie odskoczyć od rywali. Świetna końcówka kwarty w wykonaniu Marcela Ponitki pozwoliła jednak prowadzić przed ostatnimi 10 minutami 71:65. Trenera Rajkovicia mogła jednak martwić liczba strat jego drużyny i 17 punktów z kontry rywali.

W decydującej kwarcie Śląsk zaczął od punktów Whiteheada i Lyncha, a w kolejnych minutach udało się powiększyć prowadzenie. Gdy Bogucki trafił za trzy równo z syreną, a kolejne punkty dorzucili Penava i Gołębiowski – było praktycznie po meczu. Chwilę później po kolejnych trójkach – w wykonaniu Senglina i Whiteheada – nikt nie miał już w tej kwestii wątpliwości. Ostatecznie Śląsk zwyciężył w ostatniej kwarcie 29:16, a w całym meczu 100:81. Najwięcej punktów zanotował Reggie Lynch (19), a Isaiah Whitehead był bardzo blisko double-double (17 oczek i 9 asyst).

Po dwóch kolejkach WKS ma na koncie jedną wygraną i jedną porażkę, a kolejny ligowy mecz rozegra 19 października w Hali Stulecia z Treflem Sopot. Wcześniej (16 października) czeka wrocławian wyjazdowe spotkanie Ligi Mistrzów z Rytasem Wilno.

AMW Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 81:100 (19:25, 22:20, 24:26, 16:29).

Punkty:

AMW Arka Gdynia: Łukasz Kolenda 33, Stefan Djordjevic 15, Jabril Durham 9, Grzegorz Kamiński 7, Jakub Garbacz 5, Adam Hrycaniuk 5, Sage Tolbert Iii 4, Wiktor Sewioł 3.

Śląsk Wrocław: Reggie Lynch 19, Daniel Gołębiowski 18, Adrian Bogucki 18, Isaiah Whitehead 17, Ajdin Penava 12, Marcel Ponitka 5, Jeremy Senglin 5, Angel Nunez 4, Błażej Kulikowski 2, Kenan Blackshear 0.