Szczepienia przeciwko HPV w szkołach. Antyszczepionkowcy straszą dyrektorów
"Nas się straszy. Kto kieruje do publicznej wiadomości reklamę produktów leczniczych wydawanych wyłącznie na podstawie recepty podlega grzywnie. I tutaj nam pan, z wyrazami szacunku grozi, najnormalniej w świecie grozi. Ja udostępniam gabinet pielęgniarski, natomiast rodzice wyrażają na to zgodę, to jest wyłącznie na ich życzenie" - mówi dyrektorka.
Specjalistka medycyny rodzinnej z przychodni Twój Lekarz w podwrocławskich Kobierzycach, Mariola Madler-Litera, podkreśla, że wyniki badań naukowych są jednoznaczne.
"Szczepienia pozwalają na uniknięcie groźnych chorób, chorób śmiertelnych. Każdy ma wybór i tego wyboru dokonuje. Nie chciałbym, żeby ktoś komuś mieszał w głowie, albo narzucał swoją wolę. Po to jest deklaracja rodzica, żeby ten rodzic sam, we własnym sumieniu wybrał. Jego decyzja co do zdrowia i życia dziecka jest decyzją indywidualną".
Rodzice, którzy chcą zaszczepić swoje dziecko przeciwko wirusowi HPV muszą wypełnić odpowiednią ankietę i wybrać jeden z dwóch proponowanych preparatów. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Uprawnione do skorzystania z tej możliwości są dzieci w wieku od 9 do 14. roku życia.
Posłuchaj relacji naszej reporterki - Elżbiety Osowicz:
Przeczytaj także:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.