Pierwsza wygrana siatkarek #VolleyWrocław w sezonie

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-10-07 20:34 | Zmodyfikowano: 2024-10-07 20:49
Pierwsza wygrana siatkarek #VolleyWrocław w sezonie - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwszy set był dosyć wyrównany, ale z niewielką przewagą gospodyń. Wrocławianki w Hali Orbita były mocno skupione szczególnie na dobrej grze blokiem, co pozwalało na lepszą skuteczność ataku. Choć kilka razy wrocławianki uciekały rywalkom, to przyjezdne cierpliwie goniły wynik. Na nic się to jednak zdało, bo w decydujących momentach zawodniczki Volley przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugiej partii Volley szybciej zbudował bezpieczną przewagę i wydawało się, że losy drugiego seta są już przesądzone. Wtedy jednak w drużynę gospodyń wkradło się rozluźnienie, co natychmiast wykorzystały siatkarki Stali. Końcówka była bardzo wyrównana, ale więcej chłodnej głowy zachowały gospodynie, które wygrały ostatecznie 26:24.

Trzecia partia również była bardzo wyrównana. Mielczanki nie chciały oddać wygranej tak łatwo, z kolei zawodniczki Volley, przy wsparciu publiczności, starały się kontrolować wydarzenia na boisku. Podobnie jak w poprzednich partiach, o wyniku zadecydowała końcówka. I znów to gospodynie były w niej lepsze, wygrywając 25:23, a w całym spotkaniu 3:0.

#VolleyWrocław – ITA Tools Stal Mielec 3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

#VolleyWrocław: Anna Lewandowska, Martyna Łazowska, Diaris Perez, Judyta Gawlak, Anna Bączyńska, Wiktoria Kowalska - Anna Pawłowska (libero) - Kinga Stronias, Aleksandra Gancarz.

ITA Tools Stal Mielec: Emilia Mucha, Agata Milewska, Oliwia Sieradzka, Katarzyna Bagrowska, Gabriela Ponikowska, Pola Janicka – Klaudia Łyduch (libero) – Izabela Dąbrowska (libero), Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Walczak, Monika Głodzińska.