Papierowe Światło z Sopotu w Dusznickiej Papierni
Artystka tworzy prace głównie wielkoformatowe z arkuszy papieru wykonanych w Nepalu. Jest to papier czerpany z roślin wawrzynkowatych. Anna Borucka-Bem opowiedziała Radiu Wrocław o technice wykonania tych monumentalnych prac:
"Jest to papier czerwony, bardzo szybko nasiąka, trudno na nim rysować, dlatego jest to technika mieszana. Farby wodne, ewentualnie gouache, farby do tkanin, pastele, grafit na końcu".
Na ekspozycji prezentowane są dzieła różnych dziedzin sztuki, które z powodzeniem uprawia artystka, łącząc ściśle ze sobą rzeźbę, rysunek oraz fotografię. Jak podkreślił Maciej Szymczyk, dyrektor dusznickiej papierni, artystycznej wypowiedzi towarzyszą starannie dobrane materiały w postaci japońskiej bibuły, nepalskiego papieru czerpanego czy polodowcowego granitu:
"Anna Borucka-Bem barwi, przetwarza, tworzy z nich takie prawdziwe kobierce. Tym razem taka trochę inna wystawa myślę, że zwiedzający Muzeum papiernictwa będą mieli okazję spojrzeć na trochę iny papier. Nie na niewielkie arkusze, tylko na wielkie formaty. Wystawa będzie do początku stycznia, w związku z tym jeszcze kilka miesięcy".
Artystka studiowała na Wydziale Rzeźby w gdańskiej ASP oraz na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie od 2019 roku prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki.
Na wystawie zobaczymy też szkice do wielkoformatowych prac oraz fotografie wykonane techniką analogową z Arizony. Wystawę w dusznickiej papierni można podziwiać do 11 stycznia przyszłego roku.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.