Zimny prysznic w Gliwicach

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-10-06 15:25
Zimny prysznic w Gliwicach - fot. wks-slask.eu

Do meczu 1. kolejki OBL Śląsk przystąpił bez Marcela Ponitki, którego z występu w tym spotkaniu wykluczył uraz nadgarstka. W wyjściowej piątce zastąpił go Błażej Kulikowski, a do składu meczowego dołączyli Mikołaj Adamczak i Oskar Hlebowicki.

Gospodarze od początku postawili trudne warunki. Oba zespoły raczej stroniły od rzutów z dystansu, ale swoje próby znacznie lepiej wykorzystywali gliwiczanie (3/5). W pierwszej kwarcie rezerwowym Śląska udało się dorzucić tylko dwa punkty z ławki, a do tego goście mieli spore problemy z konstruowaniem bardziej złożonych drużynowych akcji. W efekcie po 10 minutach WKS przegrywał 19:21.

W drugiej kwarcie gra Śląska wyglądała jeszcze gorzej. W pewnym momencie GTK miało aż 63% skuteczności zza łuku, z kolei WKS dopiero siódmą próbę zza linii zamienił na trzy punkty. Efektownie grał Chris Czerapowicz, a pomagali mu też koledzy z zespołu. Nie pierwszy raz w tym sezonie koszykarzy z Wrocławia zawodziła skuteczność rzutów wolnych (53%). W efekcie przewaga gliwiczan w pewnym momencie wynosiła aż 16 punktów, a w przerwie na tablicy widniał wynik 46:32 dla gospodarzy.

Po powrocie z szatni koszykarze Miodraga Rajkovicia starali się odrabiać straty, ale cały czas wynosiły one około dziesięciu punktów. Indywidualnych akcji próbował Angel Nunez, były próby przełamania się z dystansu, ale nie przynosiło to rezultatów. W trudnych dla GTK momentach niełatwe rzuty trafili Kacper Gordon i Czerapowicz. Świetne zawody rozgrywał też Łukasz Frąckiewicz. Przed ostatnią kwartą gliwiczanie prowadzili 66:56.

Końcowe fragmenty meczu nie przyniosły upragnionego powrotu. Trójki Whiteheada i Senglina nie poderwały drużyny do odrobienia reszty strat. W efekcie po końcowej syrenie zawodnicy GTK mogli się cieszyć z w pełni zasłużonego zwycięstwa 91:73.

GTK Gliwice – WKS Śląsk Wrocław 91:73 (21:19, 25:13, 20:24, 25:17)

GTK Gliwice: Łukasz Frąckiewicz 19, Christopher Czerapowicz 17, Malik Toppin 14, Kacper Gordon 11, Mario Ihring 10, Martins Laksa 7, Matthew Milon 6, Kuba Piśla 5, Michał Jodłowski 2, Aleksander Busz 0.

Śląsk Wrocław: Isaiah Whitehead 15, Daniel Gołębiowski 13, Angel Nunez 12, Reggie Lynch 11, Błażej Kulikowski 7, Jeremy Senglin 5, Ajdin Penava 4, Kenan Blackshear 4, Adrian Bogucki 2, Soprano Szelążek 0, Oskar Hlebowicki 0.