Porażka po rzutach karnych szczypiornistów Chrobrego

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-03 07:45
Porażka po rzutach karnych szczypiornistów Chrobrego  - fot. chrobryhandball.pl

W kolejnym meczu ekstraklasy szczypiorniści Chrobrego Głogów zremisowali na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 29:29 i w rzutach karnych ulegli 2:4.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny miały problem ze skutecznością w ataku. Zespół z Głogowa miał spore przestoje w grze. Mimo to w 24. minucie Chrobry prowadził różnicą trzech bramek, ale w końcówce pierwszej połowy rzucił tylko jedną, natomiast stracił aż 5 i do przerwy przegrywał 11:13.

Druga część meczu znów rozpoczęła się lepiej dla Wybrzeża. Chrobry mimo walecznej postawy Wybrzeża systematyczne odrabiał straty. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną do remisu 29:29 doprowadził Wojciech Matuszak.

W rzutach karnych lepsi byli jednak gospodarze. Dwa rzuty zawodników Chrobrego obronił Mateusz Zembrzycki i dał wygraną drużynie z Gdańska.

Wybrzeże Gdańsk – KGHM Chrobry Głogów 29:29 k. 4:2 (13:11)

Wybrzeże: Zembrzycki, Poźniak – Peret 2, Stępień 1, Góralski 1, Papaj, Stanescu 7, Tomczak 3, Zmavc, Pepliński, Poźniak, Będzikowski 6, Czapliński 3, Domagała 1, Papina 2, Niedzielenko 3.

KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera – Grabowski 2, Strelnikov, Wrona 3, Zieniewicz, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł, Dadej 1, Adamski, Matuszak 4, Styrcz, Mosiołek 4, Paterek 10, Skiba 3.