Remis w Legnicy. Chrobry przegrał w Gdyni

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-09-30 05:54 | Zmodyfikowano: 2024-09-30 06:20
Remis w Legnicy. Chrobry przegrał w Gdyni - fot. Maja Radczak

W Legnicy murawę piłkarzy obu drużyn wyprowadziły dzieci szkolące się na co dzień w klubie Rycerz Legnickie Pole. Już w 1 minucie Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior z około sześciu metrów strzelił obok słupka. Natomiast w 10 minucie z urazem opuścił boisko Wiktor Bogacz, którego zastąpić musiał inny młodzieżowiec Iwo Kaczmarski. To pociągnęło za sobą zmiany w boiskowym ustawieniu także kolejnych graczy.

W 28 minucie Kamil Antonik uderzał z okolic szesnastki, ale po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Trzy minuty później ten sam zawodnik z lewej strony szesnastki strzelił tuż nad poprzeczką. W 33 minucie spróbował Victor Moya Martinez „Chuca”, ale Marek Kozioł pewnie chwycił piłkę. Następnie z dystansu uderzył Krzysztof Drzazga, a bramkarz biało-niebieskich z trudem odbił futbolówkę. Za chwilę groźnie strzelał Benedik Mioc.

Kotwica odgryzła się szybką kontrą. Kamil Antonik zatrzymał wślizgiem w polu karnym Marcela Bykowskiego, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Po analizie VAR decyzja o rzucie karnym została jednak anulowana. W 43 minucie Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Wrąblem, ale przestrzelił. Siedem minut po przerwie Benedik Mioc z ostrego kąta z pola karnego trafił w bramkarza.

W 61 minucie strzelał Michał Cywiński, a za chwilę spróbował Kamil Kort, ale w obu przypadkach Jakub Wrąbel nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później Amar Drina strzelał zza pola karnego, lecz po rykoszecie golkiper gości odbił piłkę na rzut rożny. W 69 minucie Nicolas Rajsel uderzył wyraźnie nad bramką. Dwie minuty później strzał tego samego gracza odbił bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych, ale kiedy dobijał Desire Segbe golkiper legniczan był już bez szans...

Miedź odpowiedziała cztery minuty później, gdy Marcel Mansfeld trafił do siatki w swoim stylu, główkując z kilku metrów. W 77 minucie legniczanie byli bliscy objęcia prowadzenia. Jacek Podgórski odebrał piłkę rywalowi i dośrodkował w pole karne, jednak Krzysztof Drzazga główkował tylko w boczną siatkę. Tuż przed końcem Wrąbel obronił jeszcze strzał z rzutu wolnego.

Miedź Legnica - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)

Gole: Marcel Mansfeld 75' - Désiré Segbé 71'

Miedź: Jakub Wrąbel - Amar Drina (72' Michael Kostka), Bartosz Kwiecień, Mateusz Grudziński, Florian Hartherz - Kamil Antonik (72' Jacek Podgórski), Kamil Drygas (63' Juliusz Letniowski), Chuca (46' Marcel Mansfeld), Benedik Mioč, Krzysztof Drzazga - Wiktor Bogacz (10' Iwo Kaczmarski).

Kotwica: Marek Kozioł - Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Tomasz Wełna, Wołodymyr Kostewycz (50' Miłosz Kurowski) - Marcel Bykowski (64' Désiré Segbé), Kamil Kort (82' Lucas Ramos), Filipe Oliveira, Michał Cywiński, Nicolas Rajsel - Jonathan Júnior (82' Filip Kozłowski).

żółte kartki: Podgórski, Hartherz - Kurowski.

sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).
widzów: 3278.

Chrobry Głogów w tej kolejce przegrał na wyjeździe z Arką 0:2. W Gdyni długo utrzymywał się remis aż w końcówce dwa gole dla gospodarzy strzelił Karol Czubak.

Po 11. kolejkach Chrobry zajmuje 15 miejsce. Miedź jest czwarta.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

Gole: Karol Czubak 81, 86

Arka: Damian Węglarz - Przemysław Stolc, Kike Hermoso, Michał Marcjanik, Dawid Gojny - Tornike Gaprindaszwili (70' Kacper Skóra), Alassane Sidibé (88' Michał Rzuchowski), Filip Kocaba, Hide Vitalucci (60' Karol Czubak), João Oliveira (69' Marc Navarro) - Szymon Sobczak.

Chrobry: Dawid Arndt - Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Mavroudís Bougaḯdis, Natan Malczuk, Dawid Hanc (66' Jakub Kuzdra) - Patryk Szwedzik (77' Mateusz Ozimek), Robert Mandrysz, Sebastian Bonecki (76' Patryk Mucha), Szymon Bartlewicz (84' Bartosz Biel) - Mateusz Lewandowski (84' Mikołaj Lebedyński).

żółte kartki: Hermoso, Sidibé - Zarówny, Malczuk.

sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).
widzów: 7786.