Zadecydował ostatni strzał. Śląsk przegrał z Motorem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-09-28 17:30 | Zmodyfikowano: 2024-09-28 17:52
Zadecydował ostatni strzał. Śląsk przegrał z Motorem - fot. slaskwroclaw.pl

Pierwszy kwadrans bez celnego strzału z obu stron. Mamy za to pierwszą żółtą kartkę. Ukarany został nią zawodnik gospodarzy Samuel Mraz.

Na pierwszą groźną sytuację Śląska czekaliśmy ponad pół godziny. W 37 minucie sprzed pola karnego uderzył Jakub Świerczok, jego strzał obronił Brkić, a dobitka Petra Schwarza trafiła w słupek.

W 44 minucie wrocławski zespół objął prowadzenie. Piotr Samiec-Talar prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Jakuba Świerczoka, a ten delikatnym technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie długo brakowało interesujących sytuacji, aż w 75 minucie Śląsk miał realną szansę na podwyższenie wyniku. Jezierski nie zdołał jednak skutecznie uderzyć głową po dośrodkowaniu Macenki.

W 83 minucie odpowiedział Motor i wyrównał na 1:1. Samper wbił piłkę w pole karne, tam główkował Mraz i wtedy doszło do nieporozumienia między Szotą a Petkovem. W dogodnej sytuacji znalazł się Simon, który strzałem głową pokonał Leszczyńskiego.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to w 98 minucie gospodarze mieli rzut wolny. Potężny strzał Bartoša dał Motorowi zwycięstwo.

Motor Lublin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Gole: Christopher Simon 83', Marek Bartoš 98'- Jakub Świerczok 44'

Motor: Ivan Brkić - Paweł Stolarski (73' Filip Wójcik), Marek Bartoš, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (73' Filip Luberecki) - Mbaye N'Diaye (60' Piotr Ceglarz), Sergi Samper, Bartosz Wolski, Kaan Caliskaner (60' Christopher Simon), Michał Król (80' Bradly van Hoeven) - Samuel Mráz.

Śląsk: Rafał Leszczyński - Mateusz Żukowski, Serafin Szota, Aleks Petkow, Jehor Macenko (90' Łukasz Bejger) - Piotr Samiec-Talar (87' Arnau Ortiz), Peter Pokorný, Jakub Jezierski (78' Tommaso Guercio), Petr Schwarz, Marcin Cebula - Jakub Świerczok (87' Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Mráz, Bartoš, Król - Cebula, Świerczok.