123 projekty w tegorocznym WBO. Startuje głosowanie
Do rozdysponowania jest 33 milionów złotych, które trafią na realizację wybranych projektów. Każdy głosujący ma możliwość oddania jednego głosu na projekt osiedlowy oraz jednego na projekt ponadosiedlowy. Głosowanie odbywa się przez internetowy formularz, a także w tradycyjny sposób.
Zobacz też: Projekt WBO 2020 - Mamut Ciosek [WIDEO]
"Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą zagłosować stacjonarnie w Centrach Obsługi Mieszkańca przy ul. Zapolskiej, Kromera, pl. Nowy Targ oraz w Centrum Handlowym Magnolia. Otrzymujemy tam listę projektów i specjalny formularz" – wyjaśnia Michał Guz z Urzędu Miasta.
„Poszczególni aktywiści lokalni czy osoby powiązane z radami osiedli również podczas głosowania, aktywnie zachęcają do zapoznania się z projektami. Zdarzają się też bardziej profesjonalne metody, np. rozdawanie ulotek na osiedlach" - dodaje Guz.
Jak podpowiada wieloletni lider projektów WBO na wrocławskich Maślicach, Sławomir Czerwiński — podczas głosowania liczy się każde wsparcie.
„WBO równa się współpraca. Jeżeli ktoś myśli, że WBO wygra, bo stworzy fajny projekt i go tylko zgłosi i nie będzie on promowany i nie będzie miał wsparcia lokalnego — moim zdaniem to na wygraną jest bardzo mała szansa".
Głosowanie zakończy się 14 października o północy.
grafika wroclaw.pl
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.