Wygrana szczypiornistek KGHM Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2024-09-12 08:30 | Zmodyfikowano: 2024-09-12 08:30
Wygrana szczypiornistek KGHM Zagłębia Lubin - fot. zaglebie.lubin.pl

Piłkarki ręczne KGHM Zagłębia Lubin udanie rozpoczęły nowy sezon. Po wygranej nad Szczypiornem Kalisz i pokonaniu w spotkaniu o Superpuchar KPRu Gminy Kobierzyce, tym razem zwycieżyły na wyjeździe Piotrcovię 28:24.

Zespół Bożeny Karkut rozpoczął ten mecz od prowadzenia 3:0, ale po kilku minutach na tablicy wyników był remis 4:4. Rywalizacja była wyrównana, a w 17. minucie Piotrcovia nawet prowadziła 9:8. W kolejnych minutach lepiej grały jednak mistrzynie Polski i po pierwszej połowie było 16:14 dla zespołu z Lubina.

Początek drugiej połowy to słaba skuteczność obu drużyn, a zarazem świetna dyspozycja Moniki Maliczkiewicz w bramce Zagłębia. Po 10 minutach gry tej części meczu było 18:15 dla zespołu z Lubina. Zagłębie zaczęło grać zdecydowanie lepiej i szybko podwyższało przewagę. Gospodyniom udało się w końcówce zmniejszyć rozmiary porażki. Warto odnotować, że aż 10 bramek dla mistrzyń Polski zdobyła wracająca do gry po długiej kontuzji Kinga Jakubowska.

Piotrcovia – KGHM Zagłębie Lubin 24:28 (14:16)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Gadzina 8, Sobecka 6, Królikowska 4, Arcisevskaja 3, Polaskova 2, Waga 1, Grobelna, Mokrzka, Radushko.

KGHM Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Jakubowska 10, Fernandes 4, Matieli 4, Górna 2, Promis 2, Weber 2, Guirassy 1, Jureńczyk 1.