Nieudany powrót Śląska do Superligi [POSŁUCHAJ]

BT, mat. prasowe Orlen Superliga | Utworzono: 2024-09-01 16:18 | Zmodyfikowano: 2024-09-01 16:18
Nieudany powrót Śląska do Superligi [POSŁUCHAJ] - fot. Wojciech Klich

Z zawodnikami Śląska po meczu rozmawiał Wojciech Klich:

00:00
00:00

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i po pięciu minutach prowadzili 3:1. Po skutecznej akcji przyjezdnych i celnym rzucie Piotra Jędraszczyka, w 9. minucie był remis. Po wyrównanym początku spotkania, gwardziści rozpoczęli budowanie przewagi i po bramce Daniela Jendrycy prowadzili już pięcioma oczkami. Mimo kilku prób WKS nie zdołał dogonić opolan, a w pełnej emocji końcówce, do szatni zawodnicy schodzili przy rezultacie 9:14.

Na drugą połowę bardzo zmotywowani wyszli zawodnicy z Wrocławia. Szybko zaczęli odrabiać straty i w 37. minucie, po wykorzystanym przez Konrada Cegłowskiego rzucie karnym, było już tylko 14:15. W kolejnej fazie koncertowo w bramce Śląska spisywał się Bartosz Dudek. W 52. minucie był remis 19:19. Kibice w hali Orbita wspierali swoich ulubieńców z całych sił, tworząc fantastyczny klimat. Po bardzo dynamicznej końcówce meczu, w której ciężko było wyłonić faworyta, nerwów nie brakowało. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachował zespół z Opola. Mecz zakończył się wynikiem 20:22.

MVP: Bartosz Dudek

WKS Śląsk Wrocław – Gwardia Opole 20:22 (9:14)

WKS Śląsk: Dudek, Małecki – Kawka 3, Mucha 3, Salacz 3, Cegłowski 2, Gądek 2, Jankowski 2, Majewski 2, Nastaj 2, Cepielik 1, Famulski, Granowski, Kołodziejczyk, Kornecki.

Kary: 16 min.
Karne: 2/2.

Gwardia: Ałaj, Malcher – Jendryca 6, Jędraszczyk 5, Wojdan 5, Widomski 3, Pelidija 2, Sosna 1, Luksa, Łangowski, Wandzel, Wrzesiński.

Kary: 8 min.