Laboratorium snu i zaawansowane technologicznie pracownie. W USK powstała nowa klinika
Nowa jednostka powstała z połączenia dwóch pokrewnych klinik. Konsolidacja ma poprawić koordynację leczenia chorych trafiających do ośrodka przy Borowskiej. W terapii liczy się skuteczność i komfort pacjentów, dlatego cieszymy się, że nasi chorzy od niedawna mają do dyspozycji nowoczesne pompy insulinowe, które są wielkości pudełka od zapałek - tłumaczy diabetolog Maciej Rabczyński:
Pompa insulinowa jest bezdrenowa. Przykleja się ją do skóry i poprzez kaniule pompa automatycznie podaje insulinę do tkanki podskórnej. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, który przypomina telefon komórkowy, w związku z tym jest to bardzo dyskretne dla pacjentów.
We wrocławskiej klinice pompy bezdrenowe są dostępne bezpłatnie dla pacjentów z cukrzycą typu 1 w wieku od 18. do 26. lat. Wcześniej z takiej możliwości mogli korzystać młodsi pacjenci będący pod opieką pediatrycznej poradni diabetologicznej.
Jak przekonuje dr Anna Szymańska-Chabowska, cukrzyca dotyczy kilkunastu milionów Polaków, którzy bardzo często są odsyłani od lekarza do lekarza, a powinni znaleźć pomoc w jednym miejscu:
Pacjenci przede wszystkim zyskują holistyczną opieką. Kompleksową diagnostykę zarówno, znacznie częściej występującej choroby jaką jest nadciśnienie jak i tej rzadszej, ale stosunkowo groźnej choroby jaką jest cukrzyca. Zależy nam głównie na tym, aby pacjenta traktować jako całość.
Czas oczekiwania na przyjęcie do nowej kliniki nie przekracza dwóch miesięcy. W przypadkach pilnych chorzy są przyjmowani szybciej.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.