Politechnika Wrocławska może dalej kształcić medyków
Takiej decyzji spodziewał się rektor, prof. Arkadiusz Wójs, który na antenie Radia Wrocław zapewniał, że uczelnia spełniła wszystkie rekomendacje związane z funkcjonowaniem kierunku lekarskiego. Pozytywnej oceny oczekiwał także dziekan Wydziału Medycznego prof. Dariusz Jagielski:
„Wiedzieliśmy, ile mamy na pokładzie, tzn. jaki olbrzymi potencjał przedstawia i Politechnika jako uczelnia i jeśli chodzi o kadrę, której jest coraz więcej. To wydaje mi się, że większość z nas wiedziała, że doskonale sobie poradzimy."
Politechnika czeka teraz na przyznanie limitu miejsc, uczelnia zawnioskowała o 72 miejsca. Rozpoczęcie rekrutacji planowane jest na 2 września. Uczelnia w zeszłym roku, jako pierwsza polska uczelnia techniczna rozpoczęła kształcenie przyszłych lekarzy, przyjmując na pierwszy rok studiów 60 osób. Studenci, pracujący w różnych kołach naukowych, korzystają nie tylko z bazy uczelni, podkreśla dr Iwona Hołowacz:
„Koło medycyny sądowej miało zajęcia z antropologiem, specjalnie zaproszonym i określali wiek kości ludzkich, które mamy u siebie na wydziale, tak że oni cały czas pracują. Koło chirurgiczne jest cały czas aktywne w szpitalu wojskowym, tam też już pracowali na robocie Da Vinci."
Studenci kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej mogą również korzystać z nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej. Nauka jest prowadzona we współpracy z siedmioma wrocławskimi szpitalami oraz Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed.
Posłuchaj pełnej rozmowy z prof. Arkadiuszem Wójsem, rektorem Politechniki Wrocławskiej:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.