Rudyk dziesiąty w keirinie, srebro Pikulik w omnium

PP/IAR | Utworzono: 2024-08-11 16:45 | Zmodyfikowano: 2024-08-11 16:45
Rudyk dziesiąty w keirinie, srebro Pikulik w omnium - fot. materiały prasowe/UCI

Na podium nie zdołał stanąć Mateusz Rudyk. Pochodzący z Dolnego Śląska kolarz zajął 10. miejsce w keirinie. W swoim półfinale Rudyk zajął ostatnią, szóstą lokatę. Piąty zawodnik igrzysk w sprincie wystąpił w finale B tej konkurencji, w którym uplasował się na czwartej pozycji.

Miłą niespodziankę na kolarskim torze sprawiła natomiast - ostatnia z naszych reprezentantek na igrzyskach w Paryżu - Daria Pikulik. Polka zdobyła srebrny medal olimpijski w omnium, czyli wieloboju. Pikulik zgromadziła 131 punktów. Lepsza od naszej reprezentantki okazała się jedynie Amerykanka Jennifer Valente. Brąz wywalczyła Nowozelandka Ally Wollaston.

Polska kończy igrzyska olimpijskie w Paryżu dorobkiem 10 medali - jednym złotym, czterema srebrnymi i pięcioma brązowymi.