Zdecydowały błędy obrony. Śląsk pokonany w Szwajcarii

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2024-08-07 20:33 | Zmodyfikowano: 2024-08-07 20:33
Zdecydowały błędy obrony. Śląsk pokonany w Szwajcarii - fot. slaskwroclaw.pl

FC Sankt Gallen – Śląsk Wrocław 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Chadrac Akolo (5), 2:0 Willem Geubbels (41).

FC Sankt Gallen: Ati Zigi – Isaac Schmidt, Stephan Ambrosius, Albert Vallci, Chima Okoroji – Lukas Gortler (64. Jordi Quintilla), Mihailo Stevanovic, Bastien Toma (81. Jovan Milosevic), Christian Witzig (64. Kevin Csoboth)– Willem Geubbels (74. Felix Mambimbi), Chadrac Akolo (74. Mustapha Cisse).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Mateusz Żukowski, Simeon Petrov, Aleks Petkov, Serafin Szota (46. Tommaso Guercio) – Piotr Samiec-Talar (64. Burak Ince), Peter Pokorny, Marcin Cebula (78. Jakub Jezierski), Petr Schwarz, Nahuel Leiva – Sebastian Musiolik (74. Arnau Ortiz).

Sędzia: Jan Petrik (Czechy).

RELACJA:

1' - Czeski arbiter Jan Petřík (z delikatnym opóźnieniem, spowodowanym zadymieniem boiska) dał sygnał do rozpoczęcia spotkania.

2' - Pierwsza dobra okazja wrocławian, ale Petr Schwarz oddaje anemiczny i niecelny strzał z pola karnego.

5' - 1:0 dla Sankt Gallen. Wracają stare demony wrocławian, którzy znów bardzo szybko tracą gola. Bastien Toma z prawej strony zagrywa na 4. metr do Chadraca Akolo, który płaskim strzałem pokonuje Rafała Leszczyńskiego.

25' - Znowu gorąco pod bramką Leszczyńskiego! Willem Geubbels wpadł w pole karne, minął dwóch graczy Śląska i wycofał piłkę spod linii końcowej do Akolo, ten uderzył, jednak skierował piłkę nieznacznie obok bramki.

27' - Kontra Śląska. Piotr Samiec-Talar uderzył ze skraju szesnastki, Ati Zigi sparował piłkę prosto pod nogi Musiolika, lecz ten nie zdołał opanować piłki na ósmym metrze.

31' - Powinno być 1:1. Schwarz dośrodkował z prawego skrzydła na szósty metr, skąd strzał głową oddał Samiec-Talar, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce! Dobitka Samca-Talara została zatrzymana przez interweniującego Zigiego.

41'- 2:0 dla Sankt Gallen. Koszmarny błąd Aleksa Petkowa. Bułgarski obrońca źle wyprowadza piłkę sprzed własnego pola karnego. Ta trafia do rywali, którzy wykorzystują przewagę 2 na 1. Do siatki trafia Willem Geubbels.

45+3' - Koniec 1. części spotkania. WKS głównie własnym błędom w obronie zawdzięcza, że przegrywa różnicą dwóch goli.

46' - Początek drugiej połowy. W przerwie jedna zmiana w Śląsku. Boisko opuścił Serafin Szota, w jego miejsce pojawił się Tommaso Guercio.

49' - Kolejna szansa gości na poprawienie wyniku. Piłkę po strzale głową Mateusza Żukowskiego z linii bramkowej wybija jeden z obrońców rywali.

55' - Leszczyński pewnie broni strzał Christiana Witziga.

57' - Zigi wychodzi z bramki i skutecznym piąstkowaniem uprzedza Musiolika, który nabiegał do dośrodkowanej z prawego skrzydła piłki.

59' - Mocno niecelna próba uderzenia głową Guercio po centrze Schwarza z rzutu wolnego.

69' - Strzał z dystansu rezerwowego Buraka Ince i kapitana interwencja bramkarza gospodarzy.

70' - Kolejny strzał gości zza pola karnego. Tym razem szczęścia próbował Żukowski.

77' - Kolejny z rezerwowych Śląska - Arnau Ortiz dograł piłkę z lewej strony na czwarty metr, a jeden z piłkarzy Sankt Gallen był bliski wpakowania piłki do własnej siatki.

90' - Śląsk atakuje, ale trzecią bramkę mogli zdobyć gospodarze. Leszczyński zdołał zbić piłkę na poprzeczkę po strzale z bliska Felixa Mambimbiego.

90+3' - Koniec spotkania. Mimo naporu Śląska i dużo lepszej gry wrocławian po przerwie, wynik nie uległ zmianie. O porażce wicemistrzów Polski zdecydowały proste indywidualne błędy z pierwszej połowy. WKS straty będzie starał się odrobić w rewanżu, który 15 sierpnia odbędzie się na Tarczyńskie Arenie.