Koszykarze 3x3 nie awansowali do półfinału igrzysk

BT, PAP | Utworzono: 2024-08-04 22:16 | Zmodyfikowano: 2024-08-04 22:58
Koszykarze 3x3 nie awansowali do półfinału igrzysk - fot. logo igrzysk

Spotkanie było zacięte, ale to Litwini mieli lekką przewagę. Prowadzili 5:3, 7:5. W 4. minucie po rzucie za dwa punkty najbardziej doświadczonego, olimpijczyka z Tokio, Zamojskiego był remis 8:8.

Od tej pory Polakom nie udało się objąć prowadzenia, musieli gonić rywali, ci jednak trafiali z dystansu i spod kosza. Prowadzili 12:10, 14:12, a nawet 18:14 na minutę i sześć sekund przed końcem.

Za mało piłek trafiało pod kosz do mistrza świata do lat 23 Boguckiego. Trzy ostatnie punkty uzyskał dla Litwy Sarunas Vingelis.

Punkty dla Polski zdobyli: Michał Sokołowski 7, Przemysław Zamojski 5, Filip Matczak 2, Adrian Bogucki 1.

Podopieczni trenera Piotra Renkiela w pierwszym spotkaniu grupowym w Paryżu ulegli Litwinom 12:21, a w półfinale turnieju kwalifikacyjnego w maju w Debreczynie (15:21).

W stolicy Francji rywalizuje, tak jak w 2021 r., osiem zespołów. Niepokonana Łotwa i druga Holandia awansowały bezpośrednio do poniedziałkowych półfinałów.