Mistrzynie zaczynają sparingi od zwycięstwa

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-08-04 06:26
Mistrzynie zaczynają sparingi od zwycięstwa - fot. zaglebie.lubin.pl

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozpoczęły od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadziły już 6:1. Później było 9:2 na korzyść Mistrzyń Polski i taka przewaga utrzymywała się przez większość pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:8 na korzyść KGHM MKS Zagłębia Lubin. W drugiej połowie Miedziowe kontynuowały swoją dobrą grę i wygrały ostatecznie 30:24.

Na uwagę zasługuje znakomita postawa nowej zawodniczki Mistrzyń Polski. Reprezentantka Argentyny Malena Cavo zdobyła aż 9 bramek, 7 dołożyła Daria Przywara, a jedną bramkę mniej zdobyła Kinga Jakubowska, która wróciła na parkiet po długiej przerwie związanej z kontuzją i rehabilitacją.

Kolejnym sprawdzianem formy KGHM MKS Zagłębia Lubin będzie XXVII Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego. Turniej odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego 10 sierpnia i wezmą w nim udział cztery drużyny – oprócz gospodyń będą to: KPR Kobierzyce, Piotrcovia oraz czeski Żlin.

MKS Urbis Gniezno – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:30 (8:14)

Bramki dla KGHM MKS Zagłębia: Grzyb 1, Jureńczyk 3, Jakubowska 6, Cavo 9, Guirassy 3, Weber 1, Przywara 7.