Chrobry triumfuje w XXX Memoriale Ryszarda Matuszaka

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-08-03 20:30
Chrobry triumfuje w XXX Memoriale Ryszarda Matuszaka - fot. chrobryhandball.pl

W sobotnim finale zespół Vitalija Nata zmierzył się z rywalem zza miedzy - Zagłębiem Lubin. W piątkowym półfinale gospodarze imprezy pewnie pokonali czeską drużynę KH Koprivnice 38:22, a Miedziowi po remisie 23:23, pokonali w rzutach karnych MMTS Kwidzyn 4:3.

Finał był dobrym i ciekawym widowiskiem. Gospodarze po 11 minutach meczu prowadzili 10:5, ale lubinianie nie odpuszczali. Do przerwy był remis, co zapowiadało jeszcze większe emocje w drugiej części meczu. I tak było. Bramki padały na zmianę, a Chrobremu dopiero w samej końcówce udało się uzyskać przewagę dwóch trafień, której Zagłębiu nie udało się już odrobić.

KGHM Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 32:30 (17:17)

Chrobry: Grabowski 5, Wrona 3, Zieniewicz 1, Kosznik 4, Orpik 4, Jamioł 4, Dadej 2, Matuszak 1, Styrcz 4, Paterek 4.

Zagłębie: Pietruszko 2, Dudkowski 2, Czuwara 3, Krupa 7, Kałużny 1, Kozłowski 2, Pulit 2, Krysiak 2, Michalak 1, Drozdalski 4, Iskra 4.

Wyniki XXX MEMORIAŁU RYSZARDA MATUSZAKA:

1. KGHM Chrobry Głogów
2. MKS Zagłębie Lubin
3. MMTS Kwidzyn
4. KH ISSM Koprivnice (Czechy)

• Puchar Fair Play - KH ISSM Koprivnice
  • Najlepszy zawodnik - Paweł Paterek (Chrobry)
  • Najlepszy bramkarz - Miłosz Kurkiewicz (Zagłębie)
  • Król strzelców - Wojciech Styrcz (Chrobry)
  • Najmłodszy zawodnik - puchar Rodziny Matuszaków - Miłosz Kurkiewicz (Zagłębie)