Zagłębie z pierwszą wygraną w sezonie

Robert Radczak/PP/PAP | Utworzono: 2024-08-02 20:30 | Zmodyfikowano: 2024-08-02 20:30
Zagłębie z pierwszą wygraną w sezonie - fot. Maja Radczak

Spotkanie sąsiadów z tabeli, którzy w pierwszych dwóch meczach odnotowali takie same rezultaty, od pierwszych minut toczyło się w strugach ulewnego deszczu i przebiegało pod dyktando Zagłębia. Gospodarze prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce i akcjami oskrzydlającymi usiłowali sforsować obronę Puszczy. Lubinianie oddawali więcej strzałów, egzekwowali więcej stałych fragmentów gry, ale nic z tego nie wynikało. Goście umiejętnie się bronili i szukali okazji do zdobycia gola, ale groźnych akcji w ich wykonaniu też było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację w tej odsłonie miała jednak Puszcza. W 40 min., po rzucie rożnym, Mateusz Radecki trafił jednak w słupek lubińskiej bramki i do przerwy kibice nie doczekali się goli.

Po wznowieniu gry Zagłębie znów zaatakowało, ale tym razem skuteczniej. W 53 min. Damian Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony, a precyzyjnym strzałem głową popisał się Igor Orlikowski, który przy lewym słupku wcisnął piłkę do siatki. W kolejnych minutach okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Mateusz Wdowiak i Mateusz Grzybek, ale nie zdołali umieścić piłki w siatce. W 87 min. czujność Dominika Hładuna sprawdził strzałem z dystansu Wojciech Hajda, ale bramkarz Zagłębia wykazał się pewną interwencją.

Zagłębie utrzymało prowadzenie do końca i mogło się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

KGHM Zagłębie Lubin – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Igor Orlikowski (53-głową).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Mateusz Grzybek, Igor Orlikowski, Aleks Ławniczak, Luis Mata - Tomasz Pieńko, Tomasz Makowski, Damian Dąbrowski, Marek Mróz (85. Adam Radwański), Mateusz Wdowiak - Dawid Kurminowski (69. Vaclav Sejk).

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar – Ioan Revenco, Artur Craciun, Roman Jakuba, Dawid Abramowicz - Jakub Serafin (77. Michał Walski), Konrad Stępień (62. Wojciech Hajda) - Mateusz Cholewiak (77. Hubert Tomalski), Mateusz Radecki (46. Jakov Blagaic), Lee Jin-Hyun (85. Michal Siplak) – Michalis Kosidis.

Żółte kartki – KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun, Marek Mróz, Vaclav Sejk; Puszcza Niepołomice: Mateusz Cholewiak, Jakov Blagaic.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 3 876.