IO 2024: Zawodniczki z Dolnego Śląska bez sukcesów w niedzielę

PP/PAP | Utworzono: 2024-07-28 16:20
IO 2024: Zawodniczki z Dolnego Śląska bez sukcesów w niedzielę - fot. materiały prasowe

Julia Piotrowska nie zdołała awansować do finału karabinu pneumatycznego 10 m. Zawodniczka Śląska Wrocław w eliminacjach zgromadziła 629,3 pkt co dało jej 13. miejsce. Druga z Polek - Aneta Stankiewicz była 21. (627,4 pkt). W rywalizacji wzięły udział 43 zawodniczki. Do finału awansowało osiem najlepszych uczestniczek kwalifikacji. Wygrała je Koreanka Ban - 634,5 pkt.

O medale na olimpijskim basenie nie powalczy także Dominika Sztandera. Pływaczka Juvenii Wrocław zajęła ostatnie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 100 m stylem klasycznym i nie zdołała awansować do półfinału rywalizacji. W czerwcu na dystansie o połowę krótszym Polka wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. Sztandera uzyskała czas 1.07,22, a ostatnia z zawodniczek, która zakwalifikowała się do półfinału, Argentynka Macarena Ceballos miała 1.06,89. Najszybsza w eliminacjach była reprezentantka RPA Tatjana Smith - 1.05,00.