Wrocławianin tuż za podium w Bydgoszczy

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2024-07-28 08:05
Wrocławianin tuż za podium w Bydgoszczy  - fot. wts.pl/Wojciech Tarchalski

Janowski walkę o miejsce na podium przegrał na ostatnich metrach finałowego wyścigu, wyprzedzony tuż przed metą przez Dudka. Żużlowiec Sparty w fazie zasadniczej imponował szybkością na dystansie i z dorobkiem 14 punktów z drugiego miejsca wywalczył automatyczny awans do finałowej rozgrywki. Pierwszy był najlepszy tego dnia na torze w Bydgoszczy Dominik Kubera z Motoru Lublin.

Szansę na finał miał także drugi z wrocławskich zawodników - Bartłomiej Kowalski, który wystąpił w barażu. Żużlowiec Betardu Sparty zajął w nim przedostatnie (po upadku Bartosza Zmarzlika) miejsce i ostatecznie uplasował się na  5. pozycji w turnieju.

Dudek, który wygrał pierwszy turniej cyklu w Łodzi, przed ostatnią trzecią rundą mistrzostw pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. Zawodnik Apatora Toruń o 3 punkty wyprzedza Kuberę i o 4 broniącego tytułu Zmarzlika. Janowski jest z czwarty ze stratą 6 oczek do lidera.

Cykl zakończą 10 sierpnia zawody w Lublinie.

Wyniki 2. rundy IMP na żużlu w Bydgoszczy:

finał
1. Dominik Kubera (Orlen Oil Motor Lublin) 17+1 pkt za największą liczbę zwycięstw (3,2,3,3,3,3)
2. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) 10 (1,2,1,3,1,2)
3. Patryk Dudek (Apator Toruń) 13 (3,3,2,3,1,1)