Świetny występ naszych lekkoatletów na ME do lat 18

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2024-07-22 07:10 | Zmodyfikowano: 2024-07-22 07:10
Świetny występ naszych lekkoatletów na ME do lat 18 - fot. Łukasz Szeląg/materiały prasowe

Zawodnik MKS Bolesłavii wygrał rywalizację w biegu na 400 metrów, ustanawiając przy tym nowy rekord kraju w tej kategorii wiekowej oraz rekord mistrzostw. W finale nasz reprezentant przez większość czasu czaił się za plecami Milanna Klemenicia. Jednak gdy ruszył do ataku, to ani Francuz, ani nikt inny nie był w stanie go wyprzedzić. Polak triumfował w wielkim stylu, z czasem czas 46,50 s.

Kolejne złoto Stanisław Strzelecki  wywalczył w ostatniej konkurencji zawodów - czyli sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400 m). W składzie polskiej drużyny biegł także inny zawodnik z MKS-u Bolesłavii Bolesławiec - Jakub Foremny. Polacy uzyskali czas 1.51,62, czyli drugi w historii europejskiej lekkoatletyki. 23 lata wcześniej szybciej pobiegli ich... rodacy w mistrzostwach świata juniorów młodszych w Debreczynie.

Pozostałe złote medale dla Polski zdobyli dyskobol Jakub Rodziak oraz Anastazja Kuś w biegu na 400 m.

Wicemistrzynią kontynentu została Oliwia Kasprzak z WLKS Wrocław, która wspólnie z Aleksandrą Jeż, Zofią Tomczyk i Anastazją Kuś zdobyła srebro w sztafecie szwedzkiej. W finale młode reprezentantki Polski uzyskały znakomity czas 2:05.54 i o blisko 3 sekundy poprawiły dotychczasowy rekord kraju.