Młodzież wywalczyła sobie skatepark. Szczawno-Zdrój otworzyło atrakcję
Jak wygląda nowy skatepark?
"Wyjątkową cechą tego skateparku jest to, że został on wkomponowany w ukształtowanie terenu, które tutaj było dostępne. Skatepark ma dwa poziomy wysokości. Na najwyższym znajduje się zamknięta mini rampa połączona z głębokim bowlem ala ameryka. Niższa część to jest taka uniwersalna dla deskarzy, dla hulajnogarzy i dla rolkarzy. Znajduje się tutaj też taka fajna, wyjątkowo długa rura, też podwójnie łamana" - opisuje Radiu Wrocław Patryk Maćkowiak z Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju.
Powstał na życzenie najmłodszych mieszkańców gminy
"Z taką inicjatywą wystąpiła młodzież szczawieńska. Zebrała kilkadziesiąt podpisów" - przyznaje Marek Ćmikiewicz - burmistrz Szczawna-Zdroju.
"Projektant, który projektował wiele skateparków, to tak zrobił, żeby było to dla tych początkujących, a także tych, którzy już jeżdżą zawodowo. Obiekt jest ogólnodostępny, od poniedziałku do niedzieli,od rana do wieczora" - dodaje Tomasz Durajczyk - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Co ciekawe, obiekt znajduje się wśród dawnych nasadzeń, a to powoduje, że latem jest tam sporo cienia.
Jak na nowy skatepark zareagowali najbardziej zainteresowani?
W regionie jest wiele skateparków. Większość pod tzw. "chmurką". Jedne większe, inne mniejsze. Bardziej lub mniej przemyślane. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie czy to Stare Bogaczowice, Świdnica, Szczawno-Zdrój, czy spory skatepark w Bielawie, odwzorowujący elementy architektoniczne (schody, murki) z całego świata.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.